Reklama

BOJANOWO. Przed szkołę powróci zabytkowe ogrodzenie

Opublikowano:
Autor:

BOJANOWO. Przed szkołę powróci zabytkowe ogrodzenie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Udało się wyłonić przedsiębiorstwo, które postawi nowe ogrodzenie przy budynku szkoły podstawowej na ul. Drzymały.

Do znalezienia wykonawcy gmina miała dwa podejścia. Pierwszy przetarg został unieważniony. Jedyna złożona oferta przekraczała możliwości finansowe samorządu. W budżecie zaplanowano na ten cel 441 tys. zł, a wykonawca chciał zrealizować prace za ponad 470 tys. zł. Przetarg ogłoszono więc po raz drugi.

Jedna z pięciu
Tym razem zainteresowanych postawieniem kutego ogrodzenia na terenie strefy zabytkowej było pięć firm z Leszna, Słupcy, Poznania i Góry. Najwyższa zaproponowana kwota opiewała na ponad 464 tys. zł brutto, a najniższa na 366,5 tys. zł. Jak informuje wiceburmistrz Krzysztof Kurpisz, jeśli dopełnione zostaną niezbędne formalności, to właśnie ta oferta zostanie wybrana. Zadanie zrealizuje więc firma Fema Inwestycje z Góry. Płot ma być gotowy do końca listopada.

Stare i nowe
Zakres robót obejmuje odbudowę ogrodzenia o długości 95,50 m i wysokości 3,53 m. Będą one polegały na odtworzeniu płotu, który znajdował się na wpisanym do rejestru zabytków terenie urbanistycznym. Dotychczasowa cegła nie zostanie użyta w modernizacji, bo jej stan jest bardzo zły, ale za to wykorzystane mają być stare metalowe przęsła.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE