Reklama

Bojanowski klub sportowy podzielił się

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Bojanowski klub sportowy podzielił się - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy "SZOK" Bojanowo istnieje od 20 lat. Do niedawna w jego skład wchodziły dwie prężnie działające sekcje - piłki nożnej i lekkoatletyki. Zapadła decyzja o ich rozdzieleniu. Od teraz funkcjonować będą jako dwa odrębne kluby.

Reklama

W grudniu 2022 roku minie 20 lat od rozpoczęcia działalności klubu MUKS SZOK Bojanowo. Początkowo był to klub koszykarski, bo wówczas dziewczęca drużyna świetnie sobie radziła i odnosiła znaczące sukcesy. Przestała ona działać dopiero w 2021 roku.

Nieustannie od 17 lat funkcjonuje natomiast sekcja lekkoatletyczna. Jej zawodnicy regularnie przywożą medale z zawodów różnej rangi, stają na najwyższych stopniach podium i pobijają rekordy.

Przez jakiś czas działała także sekcja turystyki rowerowej, ale ona właściwie naturalnie się wygasiła, gdy nie znalazła się osoba, która mogłaby nią pokierować.

Około 6 lat temu, klub poszerzył się także o sekcję piłki nożnej zrzeszającej młodych graczy. Na ostatnim zebraniu walnym członków klubu, które odbyło się 17 listopada 2022 roku, zdecydowano jednak, że czas na poważne zmiany.

By było lepiej - zgodnie za rozdzieleniem sekcji

Jednogłośnie podjęto uchwałę o wyłączeniu z MUKS "SZOK" całej sekcji piłkarskiej, która od stycznia 2023 będzie kontynuować szkolenie piłkarskie młodych piłkarzy jako odrębny uczniowski klub sportowy. Natomiast MUKS "SZOK" poprowadzi jedynie sekcję dla lekkoatletów. Jak tłumaczono, decyzję tą podjęto dla lepszej, bardziej transparentnej ekonomii, dla lepszego planowania i rozliczania funduszy klubowych oraz dla lepszej organizacji pracy.

Powstaje Bojanowska Akademia Futbolu

Nowe stowarzyszenie o nazwie BAF (Bojanowska Akademia Futbolu) zostanie zarejestrowane w Starostwie Powiatowym w Rawiczu i będzie działać na podstawie przyjętego statutu, dokładnie tak samo,  jak działa MUKS SZOK.
 
- W piątek 25 listopada odbędzie się zebranie założycielskie, na które wszystkich zainteresowanych zapraszają pomysłodawcy i twórcy powstającej akademii piłkarskiej: Daria Kuczyńska, dotychczasowa prezes klubu oraz trener piłkarski Szymon Dudziak, dotychczasowy wiceprezes. Zebranie odbędzie się w Stajence Kulturalnej o godzinie 18.00 - czytamy na proflu społecznościowym klubu.

Ważne zmiany w SZOK-u

W klubie MUKS SZOK Bojanowo również zostały przyjęte zmiany. Wybrano nowy zarząd. Prezesem został Maciej Ratajczak - zresztą inicjator jego powstania i trener sekcji lekkoatletycznej. Razem z nim w zarządzie działać będą: Lidia Ślęzak - jako wiceprezes oraz Monika Ptaszkowska-Szumna, która została sekretarzem.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE