Reklama

Bojanowski urząd wydaje decyzję środowiskową. Co powstanie w budynkach po mleczarni?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Bojanowski urząd wydaje decyzję środowiskową. Co powstanie w budynkach po mleczarni? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy Bojanowa zastanawiają się, jaki będzie efekt postępowania prowadzonego obecnie w urzędzie. Chodzi o działalność prowadzoną w budynkach byłej mleczarni.

W Urzędzie Miejskim w Bojanowie prowadzone jest postępowanie dotyczące wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia polegającego na zmianie sposobu użytkowania byłej mleczarni. Opinie w tej sprawie mają przekazać magistratowi także Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Poznaniu oraz Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie w Lesznie.

Dokładniej chodzi o budynki, w których w przeszłości funkcjonowała nieistniejąca już firma "Emma", a obecnie ma tam być prowadzony rozbiór mięsa drobiowego. Mieszkańcy obawiają się, czy nie będzie on uciążliwy dla otoczenia, tym bardziej, że w pobliżu znajduje się teren przeznaczony na nowe działki budowlane.

Jak ustaliliśmy, tego rodzaju działałność już była w obiekcie prowadzona, ale w wyniku kontroli przeprowadzonej przez inspekcję nadzoru budowlanego, okazało się, że nie zostały dopełnione wszystkie formalności - stąd konieczność wszczęcia procedury przez urząd.

- Postępowanie jest w toku. Póki co, wszystkie zgromadzone dokumenty wskazują, że decyzja będzie pozytywna. Nie ma też formalnych przeciwskazań zabraniających tego rodzaju działalności na tym terenie. Na tę część gmina nie ma opracowanego planu zagospodarownia przestrzennego  - wyjaśnia Ewelina Zmuda kierownik wydziału inwestycji i rozwoju w urzędzie miejskim.

Zaznacza, że w tym miescu zawsze była prowadzona działalność, a obecna nie jest ubojnią, a jedynie polegać ma na rozbiorze tusz drobiowych.

Jak zapewnia, do czasu zakończenia postępowania działalność zakładu została wstrzymana.

Mieszkańcy mogą wnosić swoje uwagi do 4 kwietnia 2023r. Obwieszczenie w tej sprawie jest dostępne na stronie internetowej urzędu. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE