Reklama

Bojanowskie kluby sportowe dostały dotacje

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Bojanowskie kluby sportowe dostały dotacje - Zdjęcie główne

foto archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na działalność klubów sportowych samorząd przeznaczy w tym roku 143 tys. zł. Pulę tę rozdzielono pomiędzy siedem organizacji.

Jak informuje burmistrz Maciej Dubiel, gmina przyznała dotacje na wspieranie rozwoju sportu w roku 2023. Pieniądze otrzymały wszystkie bojanowskie kluby. Rozdzielono pośród nich 143 tys. zl.

Największą dotację uzyskał klub piłkarski Ruch Bojanowo - najstarszy i jednocześnie najliczniejszy. Zazwyczaj drugi w kolejności - pod względem wysokości wsparcia - był klub MUKS SZOK Bojanowo. I tym razem jest podobnie, choć w tym roku całą pulę podzielono na dwie części, bo klub także się rozdzielił  - obecnie działa jako dwa odrębne - lekkoatletyczny i piłkarski.

 - Klub pilkarski Ruch Bojanowo działa i pracuje w opraciu o pieniądze pochodzące z budżetu gminy. Stowarzyszenie realizuje gminny cel publiczny jakim jest rozwój sportu. Dofinansowanie zostanie przeznaczone na pokrycie kosztów organizowania zawodów sportowych oraz uczestnictwa w meczach towarzyskich i turniejach piłkarskich, zakup sprzętu sportowego oraz sfinansowanie wynagrodzenia trenerów. Ruch Bojanowo bierze udział w rozgrywkach ligowych A klasy oraz Pucharu Polski.W tym momencie trwa okres przygotowawczy, w którym odbywają się mecze treningowe. Zarząd Ruchu postawił sobie wysoką poprzeczkę na najbliższy sezon. Mamy nadzieję zadowolić naszych kibiców. Mamy wiele pomysłów na dalszy rozwój klub. Oprócz wrażeń meczowych, zapewnimy inne atrakcje dla wszystkich fanów tego sportu i każdej grupy wiekowej, ale o tym przekonacie się na meczach. Zapraszamy - mówi Adam Pokrywka, prezes Ruchu Bojanowo.

Jakie przyznano dotacje?

  • Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „SZOK” w Bojanowie 26 030,00 zł
  • Towarzystwo Sportowe „RUCH” Bojanowo 40 000,00 zł
  • Uczniowski Klub Sportowy przy Szkole Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Golinie Wielkiej   20 440,00 zł
  • Bojanowski Klub Karate „KAMAE” w Bojanowie 12 000,00 zł
  • Klub Sportowy „SZTANGA” w Bojanowie 9 500,00 zł
  • Stowarzyszenie „EXTREMALNE” Bojanowo 9 000,00 zł
  • Uczniowski Klub Sportowy BAF Bojanowska Akademia Futbolu 26 030,00 zł
 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE