Reklama

Brak chętnych na ogródek wiedeński na rawickim rynku

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Brak chętnych na ogródek wiedeński na rawickim rynku - Zdjęcie główne

foto archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kilka tygodni temu gmina Rawicz ogłosiła przetargi na prowadzenie na głównym placu miasta ogródka wiedeńskiego, a także punktu gastronomicznego. Postępowanie zostało już rozstrzygnięte. Jakie było zainteresowanie?

Reklama

W tym roku do mieszkańców chcących prowadzić działalność gospodarczą na płycie rynku w Rawiczu skierowano dwie oferty. Jedna dotyczyła uruchomienia ogródka wiedeńskiego na powierzchni 200m2. Cena wywoławcza za jeden m2 wynosiła 25 gr za jeden dzień - brutto.

- Z kolei, 150 m2, chcemy przeznaczyć na działalność gastronomiczną, czyli sprzedaż pączków, lodów itd. W tym przypadku przewidujemy najem dłużej niż na okres letni. Wstępne zainteresowanie jest. Zobaczymy, jak to się przełoży na wyniki przetargu - mówił w marcu burmistrz Grzegorz Kubik.

Działalność typowo gastronomiczna miałaby być prowadzona po tej samej stronie rynku co ogródek - blisko makiety miasta, bo tam właśnie zlokalizowane są niezbędne przyłącza do prowadzenia tego rodzaju usług.

W centrum Rawicza stanie punkt gastronomiczny

Na początku kwietnia 2023r. przetargi na zagospodarowanie przestrzeni rynku - organizację punktów gastronomicznego lub handlowego oraz ogródka wiedeńskiego zostały zakończone. Tylko jeden rozstrzygnięto.

Jak przekazuje Centrum Informacyjne Burmistrza, na rawickim rynku stanie punkt gastronomiczny, który będzie mógł sprzedawać, np. lody lub pączki. Przetarg został rozstrzygnięty na okres do kwietnia 2026 roku. Firma może zająć maksymalnie 150 m2 w pobliżu fontanny i makiety miasta.

Przetarg wygrała firma Sikora Group z Kościana. To przedsiębiorstwo działające w branży piekarniczo-cukierniczej.

Na rynku w Rawiczu nie będzie ogródka wiedeńskiego? 

Z powodu braku chętnych nie udało się rozstrzygnąć przetargu na ogródek wiedeński, który ma być ulokowany po wschodniej części ratusza i zajmować do 200 m2. W tym przypadku gmina chce zaprosić firmy do składania oferty w trybie bezprzetargowym. Zgodnie z założeniami gminy, ogródek ma być dostępny od końca kwietnia do początku września.

- Jesteśmy w pierwszych latach po przebudowie centrum miasta i liczę na to, że uda nam się w coraz większym stopniu tworzyć na rynku przestrzeń, która będzie gromadziła mieszkańców, m.in. poprzez gastronomię czy handel. Przedsiębiorcy cały czas badają, czy i w jaki sposób skutecznie prowadzić tego typu miejsca na płycie rynku. Takiego zainteresowania na “starej płycie” rynku nie było. Wierzę, że ten trend się będzie zmieniał, zapraszam firmy do rozmów - mówi Grzegorz Kubik, burmistrz Rawicza.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE