Reklama

Czy w tym roku na rawickim rynku znów będzie ogródek wiedeński?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Czy w tym roku na rawickim rynku znów będzie ogródek wiedeński? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Tym razem samorząd chce zagospodarować na czas letni dwa miejsca na płycie rynku. Wyznaczono lokalizację dla ogródka wiedeńskiego oraz punktu gastronomicznego, w którym można będzie sprzedawać lody, pączki lub inne smakołyki.

Reklama

W minionym roku, w maju, na zrewitalizowanym rawickim rynku działalność rozpoczął ogródek wiedeński. Gmina podpisała wówczas umowę z firmą z Szymanowa na najem 200 m2 powierzchni. Ogródek został ulokowany w południowo-wschodniej części rynku i cieszył sie dużym zainteresowaniem. 

W tym roku centrum również ma tętnić życiem i dlatego 4 kwietnia 2023r. odbędzie się przetarg na prowadzenie działalności na płycie rynku. Do mieszkańców skierowano dwie oferty.

- Dokłanie w tym samym miejscu, można będzie prowadzić działalność polegającą na uruchomieniu ogródka. Jest to powierzchnia 200m2, a cena wywoławcza za jeden m2 to 25 gr za jeden dzień - brutto. Z kolei, 150 m2, chcemy przeznaczyć na działalność gastronomiczną, czyli sprzedaż pączków, lodów itd. W tym przypadku przewidujemy najem dłużej niż na okres letni. Wstępne zainteresowanie jest. Zobaczymy, jak to się przełoży na wyniki przetargu - mówi burmistrz Grzegorz Kubik i zachęca do składania ofert. Ich otwarcie odbędzie się 4 kwietnia.

Dzialalność typowo gastronomiczna miałaby być prowadzona po tej samej stronie rynku co ogródek - blisko makiety miasta, bo tam właśnie zlokalizowane są niezbędne przyłącza do prowadzenia tego rodzaju usług.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE