Reklama

Budowa dróg po wewnętrznej stronie plant w Rawiczu jeszcze w tym roku?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Jakub Sławiński

Budowa dróg po wewnętrznej stronie plant w Rawiczu jeszcze w tym roku? - Zdjęcie główne

Budowa dróg po wewnętrznej stronie plant w Rawiczu jeszcze w tym roku? | foto Jakub Sławiński

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Urząd miasta przygotowuje się do ogłoszenia przetargu na przebudowę wszystkich ulic po wewnętrznej stronie plant w Rawiczu.

Reklama

Pod koniec ubiegłego roku, burmistrz poinformował, że magistrat przygotowuje się do remontu ulic po wewnętrznej stronie plant. Decyzja o rozpoczęciu inwestycji była spowodowana odłożeniem przebudowy deptaków.

Wpływ na to miały m.in. opinie handlowców, z którymi rozmawiał burmistrz - przekazał w grudniu 2020 r. przedstawiciel Centrum Informacyjnego Burmistrza.

Przedsiębiorcy obawiali się, że zamknięcie na dłuższy okres deptaków po czasie pandemii i remoncie rynku, uderzy w ich biznesy. 

Kiedy budowa ulic wewnętrz plant w Rawiczu? Szykują przetarg

Jak poinformował na poniedziałkowej konferencji prasowej Grzegorz Kubik, urząd w najbliższych dniach ogłosi przetarg na przebudowę wspomnianych ulic.

Prace projektowe trwały dość długo. Szczególnie, ze względu na uzgodnienia konserwatorskie - wyjaśnia burmistrz.

Dodaje, że w ubiegłym tygodniu, gmina otrzymała zgodę konserwatora zabytków.

Chcemy jak najszybciej dokończyć prace dokumentacyjne i ogłosić przetarg - mówi Kubik. 

Przebudowa dróg przy plantach w Rawiczu. Co zostanie zrobione?

Inwestycja zakłada przebudowę wszystkich ulic wzdłuż plant, po ich wewnętrznej stronie. Prace będą polegały - w zależności od miejsca - na wymianie nawierzchni jezdni, krawężników, remoncie chodników, czy przebudowie kanalizacji deszczowej. 

Rawicz. Kolejne utrudnienia dla kierowców? 

Rozpoczęcie prac będzie wiązało się z kolejnymi utrudnieniami dla kierowców. Burmistrz zaznacza, że konieczne będzie przeprowadzenie uzgodnień z przyszłym wykonawcą, by prace nie kolidowały z innymi inwestycjami drogowymi na terenie miasta.

Musi to być tak rozłożone, by było to jak najmniej uciążliwe dla kierowców i, by nie blokowało dróg, którymi kierowcy omijają zamknięte skrzyżowanie (ul. Wały Powstańców Wielkopolskich, 17 stycznia i Kamińskiego - przyp. red.) - tłumaczy burmistrz.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy