Reklama

Radni chcą parku wodnego, budowy ulic i pozostawienia przedszkoli

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Dawid Bela

Radni chcą parku wodnego, budowy ulic i pozostawienia przedszkoli  - Zdjęcie główne

Od lewej: Krzysztof Domaniecki, Mariusz Suchanecki, Marek Heinze i Karol Białecki | foto Dawid Bela

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Radni klubu SamorządniPRA zwołali konferencję prasową przy przedszkolu na ul. Mikołajewicza. Wyrazili swoje stanowisko dotyczące potencjalnych zmian w systemie przedszkoli w mieście. Mówili także o - ich zdaniem - potrzebnych inwestycjach.

Reklama

Radny Krzysztof Domaniecki odniósł się planowanych przez władze miasta zmian w funkcjonowaniu przedszkoli. Jednym z pomysłów jest przebudowa przedszkola przy Mikołajewicza, drugim - przeniesienie go na teren przy PKP, gdzie miałby powstać nowy obiekt. Tam miałaby zostać ulokowana rownież inna miejska placówka - przedszkole nr 1. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

My stoimy na stanowisku, że przedszkola powinny znajdować się jak najbliżej osiedli mieszkaniowych, by rodzice mieli blisko do przedszkoli, a nie budowanie wielkich "molochów" w dziwnych miejscach, jak na przykład okolice PKP.  To już kolejny pomysł władz na zagospodarowanie tego terenu. Pierwszym był teren przeznaczony na Mieszkania Plus, a teraz pojawiła się koncepcja budowy w tym miejscu przedszkola. Jesteśmy za tym, by przedszkola zostały w tych miejscach, gdzie są - podkreślił Krzysztof Domaniecki.

Dodał, że radni Samorządnych PRA są przeciwni zmianie lokalizacji przedszkoli. Wtórował mu Mariusz Suchanecki. 

Znajdujemy się na osiedlu mieszkaniowym, gdzie żyje kilka tysięcy osób. "Z dziada pradziada" wszyscy są przyzwyczajeni, że tu przedszkole przy ul. Mikołajewicza funkcjonowało. Jesteśmy zdania, razem z mieszkańcami osiedla i Rawicza, że przedszkole po przebudowie powinno pozostać w tym miejscu - zauważył Mariusz Suchanecki.

Jak powiedział - wszyscy sobie zdają sprawę ze stanu technicznego budynku i tego, że obiekt wymaga naprawy.

Sądzę, że przy możliwości sfinansowania z zewnętrznych źródeł - na jakiś czas trzeba wyłączyć to przedszkole, zburzyć i wybudować je na nowo. Można również pomyślec o żłobku w tym miejscu, bo ich w mieście brakuje - podsumował.

Radni apelują o drogi

Przy okazji Mariusz Suchanecki poinformował również, że klub radnych SamorządnychPRA złożył na ręce burmistrza swoje propozycje do budżetu na 2022 rok. Wśród nich znajdują się: budowa oświetlenia ścieżki rowerowej Rawicz - Sarnowa, a także zabezpieczenie pieniędzy na rewitalizację budynków komunalnych w centrum miasta, by móc ubiegać się o zewnętrzne dofinansowanie.

Radny zaapelował także o budowę ulic: Młyńskiej w Rawiczu, Świętojańskiej w Sierakowie, ul. Ślusarskiej w Dębnie Polskim, budowę drogi śladowej z Dębna Polskiego do Szymanowa czy przebudowy. Zdaniem SamorządnychPRA, priorytetową kwestią jest jednak przebudowy ul. Grota-Roweckiego, stanowiącej ważną arterię do szpitala, stadionu, jak i osiedla.

Park wodny na poligonie?

Mariusz Suchanecki przedstawił jeszcze jeden projekt, który miałby przysłużyć się nie tylko mieszkańcom miasta i gminy. SamorządniPRA proponują wpisanie do Wieloletniej Prognozy Finansowej parku wodnego na terenie poligonu przy ul. Świętojańskiej. Radnemu chodzi o inny projekt niż ten, na który gmina  ma dostać pieniądze z rządowego programu Nowy Ład. Mariusz Suchanecki  uważa, że wybudowanie parku wodnego, który pomieściłby basen odkryty, krytą pływalnię i strefę SPA nie stanowi kontry dla zapowiedzianego przez burmistrza "Nowego Poligonu".

Może być natomiast skutecznym uzupełnieniem i kompleksową ofertą - mówi Mariusz Suchanecki. - Ten basen, który jest (na terenie OSiR-u), przestaje już spełniać swoją rolę. Może mieć swoją rolę dla szkół, ale na pewno nie rolę rekreacyjną.

Radny przypomina, że pomysł nie jest nowy - bowiem jego ugrupowanie park wodny zapowiedziało w kampanii wyborczej w 2018 r. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE