Reklama

Burmistrz Jutrosina twierdzi, że prace w Szkaradowie dobiegają końca

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Oficjalny profil Romualda Krzyżosiaka na Fb

Burmistrz Jutrosina twierdzi, że prace w Szkaradowie dobiegają końca - Zdjęcie główne

Prace w Szkaradowie | foto Oficjalny profil Romualda Krzyżosiaka na Fb

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Burmistrz Jutrosina Romuald Krzyżosiak poinformował, że roboty przy odtwarzaniu nawierzchni dróg po budowie kanalizacji sanitarnej Ostoje - Szkaradowo wreszcie są na finiszu.

Romuald Krzyżosiak przyznaje, że to duża, uciążliwa i przeciągająca się z różnych przyczyn inwestycja, ale też bardzo potrzebna. Mowa o budowie kanalizacji Szkaradowo - Ostoje i modernizacji dróg. 

Mam nadzieję, że mieszkańcy nie mają już zastrzeżeń co do jakości odtwarzanych powierzchni asfaltowych - podkreślił burmistrz Krzyżosiak.

Budowa kanalizacji Szkaradowo - Ostoje. 5 milionów dofinansowania

Przypomnijmy, budowa kanalizacji w Szkaradowie i Ostojach rozpoczęła się na początku 2020 r. - od prac w Ostojach. Zrealizować tę inwestycję za niespełna 9 mln zł zaoferowała firma Eko-Kan-Gaz z Ostrowa Wlkp. Warto przypomnieć, że 5 mln zł z tej kwoty to dotacja, jaką gmina pozyskała z Unii Europejskiej.

Do wybudowania było ponad 8 kilometrów rurociągu, 4 przepompownie oraz 299 przyłączy. Prace miały być zrealizowane do końca maja 2021 roku. W kwietniu minionego roku burmistrz Jutrosina Romuald Krzyżosiak poinformował o przesunięciu terminu zakończenia inwestycji na sierpień. Powodem - jak wyjaśniał - były problemy z finansowaniem inwestycji przez gminę, przez co ograniczono tempo prowadzenia prac. Następne przesunięcie nastąpiło na przełomie sierpnia i września 2021, wtedy nowy termin wyznaczono na 15 listopada, argumentując to problemami firmy z pracownikami oraz zwiększeniem zakresu wykonywanych prac. Termin ten również nie został dotrzymany.

Jak poinformował w grudniu 2021 roku wiceburmistrz Jutrosina Marek Glura, wykonawca zgłosił się do urzędu o przedłużenie terminu do 15 marca 2022 roku, powołując się - jak przekazuje Glura - na problem ze zdobyciem materiałów oraz sytuację covidową. Nadmienia, że gmina dostała oficjalną zgodę z urzędu marszałkowskiego na przesuniecie terminu prac zgodnie z oczekiwaniami wykonawcy. 

 

Wiceburmistrz Jutrosina: Pogoda stanęła na przeszkodzie

Czy inwestycja rzeczywiście zakończy się na dniach? Wiceburmistrz Marek Glura precyzuje, że nie znają jeszcze dokładnej daty finalizacji prac, ponieważ na przeszkodzie znów stanęła pogoda. Dodaje, że firmie wykonującej inwestycję pozostało dokończenie dywanika i ułożenie kostki przy niektórych przepompowniach ścieków. Potem rozpoczną się odbiory techniczne zrealizowanych prac.

Wiceburmistrz przypomina, że w ciągu 12 miesięcy od zakończenia inwestycji właściciele posesji muszą przyłączyć się do wybudowanej instalacji sanitarnej 

Będziemy tego bezwzględnie przestrzegać - zapowiada Marek Glura.

Z kolei Romuald Krzyżosiak informuje, że w tej sprawie zostaną zorganizowane zebrania z mieszkańcami.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy