Reklama

Reklama

Burmistrz z wójtem zachęcają starostę do remontu ważnej trasy

Opublikowano: ndz, 18 paź 2020 16:46
Autor:

Burmistrz z wójtem zachęcają starostę do remontu ważnej trasy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Droga wiodąca z Chojna do Miejskiej Górki na sporym odcinku jest w opłakanym stanie. Jezdnia popękała, pobocze jest nierówne, a na zakrętach obowiązuje ograniczenie prędkości do 60 km/h. Jest jednak szansa na przebudowę tej drogi powiatowej. 

O modernizacji jednym głosem mówią włodarze dwóch gmin, przez które trasa przebiega. - Razem z burmistrzem Miejskiej Górki przekonujemy władze powiatu, że droga Chojno - Dąbrowa - Miejska Górka jest priorytetowa i bardzo uczęszczana, w związku z czym powinna zostać zmodernizowana. Jeździ nią wielu kierowców i jest ważna dla systemu komunikacji w powiecie rawickim - powiedział Piotr Skrzypek, wójt gminy Pakosław. Karol Skrzypczak,  burmistrz gminy Miejska Górka, dopowiada: - Myślę, że dojdziemy do porozumienia z Powiatem Rawickim. Wspólnie z wójtem Pakosławia przygotowujemy taką propozycję do starosty, by w przyszłym roku opracować projekt modernizacji drogi Miejska Górka - Dąbrowa - Chojno, a w 2022 roku planować tę inwestycję do realizacji, o ile otrzymamy wsparcie z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Dróg powiatowych w kiepskim stanie na terenie gminy Miejska Górka nie brakuje. Każda modernizacja jest mile widziana.

- Przymiarki do tej inwestycji są - przyznaje starosta Adam Sperzyński i dopowiada: - Chcemy w powiecie stworzyć plan przebudowy dróg o znaczeniu tranzytowym. Chodzi nam o to, by najważniejszą sieć dróg powiatowych przebudować i doprowadzić do stanu korespondującego z drogami wyższej kategorii czyli wojewódzkich i krajowych.

Prócz trasy z Miejskiej Górki do Chojna, jako priorytetowa pod uwagę brana jest także modernizacja drogi Annopol - Miejska Górka. - Na październikowej sesji będziemy chcieli rozpocząć od zabezpieczenia środków na dokumentację projektową w tym decyzję środowiskową, która jest czasochłonna, ale zachowuje ważność do 3 lat. Po konsultacji z radnymi zastanowimy się, który z dwóch odcinków przygotowywać w pierwszej kolejności do modernizacji: Annopol - Miejska Górka czy Dąbrowa - Chojno. Wpływ na decyzję będą miały również deklaracje gmin, co do udzielenia wsparcia na wkład własny - podsumowuje starosta.

Czy samorządy gminne partycypowałyby w kosztach przebudowy? - Otwartą pozostaje kwestia, jak dużą kwotą należałoby tę inwestycję dofinansować. Jesteśmy jednak przyzwyczajeni do współpracy i skłonni, by usiąść do rozmów. Powiat Rawicki bowiem praktycznie sam nie realizuje inwestycji drogowych z własnego budżetu na terenie poszczególnych gmin - stwierdził Piotr Skrzypek. 

W sierpniu bieżącego roku został złożony wniosek o dofinansowanie - z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych - przebudowy trasy Słupia Kapitulna - Chojno. Ta inwestycja miałaby zostać zrealizowana w 2021 roku. 

W Rawiczu padła "szóstka" w Lotto - czytaj TUTAJ

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (8)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • rok temu | ocena +0 / -0

  cywil

  Przejedź się po gminie to będziesz wiedziała Pakosławianka

 • rok temu | ocena +1 / -0

  Wwe

  Ciekaw jestem czy wytną przy okazjii te wszystkie drzewa

 • rok temu | ocena +1 / -0

  cywil

  A inne drogi wójcie to co a tam gdzie jeszcze niema drogi tylko samo błoto to kiedy

 • rok temu | ocena +0 / -0

  mejk

  e tam duzo gadaja a nic nie robia szkoda gadac

 • rok temu | ocena +1 / -0

  Amigo

  Ta droga powinna być zamknięta ze względu na stan.

 • rok temu | ocena +0 / -0

  Jarek.

  A droga Niemarzyn - Słupia Kapitulna??? Koszmarze.dziury,koślawa że wszystkie strony i do tego paskudne pobocze. Jeżdżę tam codziennie i to jest porażka. Ostatnio o mało nie zapchnal mnie z drogi biały bus. Wpadlem na pobocze ,oczywiście dziurę polna wody

 • rok temu | ocena +0 / -0

  Zmysłowo

  Droga że Zmysłowa do Gostkowa to w innym powiecie się znajduje ? Tu nikt nie zagląda od lat a pobocza to o pomstę do nieba wołają, asfalt poobrywany że przy wymijaniu się można zawieszenie stracić a co najmniej uszkodzić . Na tej drodze jest też spory ruch w kierunku Niepartu czy Miejskiej Górki, tu ludzie też podatki płacą !