Reklama

Challenge dla Helenki

Opublikowano: ndz, 9 sie 2020 09:42
Autor:

Challenge dla Helenki - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wiele miejscowych firm i sołectw wzięło udział w ogólnopolskiej akcji „Gaszyn challenge”. Gros z nich pompowało i robiło przysiady, przekazując zebrane pieniądze na chore dzieci. W tym gronie jest również Helenka, 3-latka z Jezior.

Mama Helenki podkreśla, że „Gaszyn Challenge” to świetnie wymyślona akcja pomocy potrzebującym. - W imieniu całej naszej rodziny, serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy nas wspierają i są z nami w tym trudnym dla czasie. Dziękujemy wszystkim i każdemu z osobna. Każdy gest, każde dobre słowo ma dla nas przeogromną moc, zwłaszcza w tych najtrudniejszych momentach. To dzięki państwa pomocy możemy w miarę normalnie funkcjonować - podkreśla Marzena Wojtyczka.

Helenka cierpi na niewydolność oddechową. Ma nieprawidłową strukturę płuc. Oddycha za nią respirator. 17 pierwszych miesięcy życia spędziła w szpitalu. Dziś ma 3 lata.

- Niestety, cały czas wymaga wspomagania oddechowego oraz dalszej diagnostyki i wielospecjalistycznej opieki: intensywnej rehabilitacji, pulmonologicznej i laryngologicznej. Znajduje się w programie tzw. wentylacji domowej - całkowicie zależna od wentylacji, respiratora i wysokich stężeń tlenu. Jedyną opcją terapeutyczną jest przeszczep płuc. Tylko transplantacja stanowi jedyną realną szansę na życie Helenki - podkreśla Marzena Wojtyczka. W Polsce nie przeprowadza się tego typu zabiegów u tak małych dzieci. Dlatego rodzina Wojtyczków nawiązała kontakt z ośrodkiem w Austrii. Niestety z powodu epidemii koronawirusa dziewczynka nie została wpisana na listę oczekujących na przeszczep. 

 Helence można pomóc wpłacając darowiznę na konto 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001 tytułem Wojtyczka, 8983.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE