Reklama

Będzie projekt remontu ul. Grota-Roweckiego i Królowej Jadwigi w Rawiczu. Kiedy przebudowa?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Będzie projekt remontu ul. Grota-Roweckiego i Królowej Jadwigi w Rawiczu. Kiedy przebudowa? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Rawicz - jak twierdzi burmistrz - wykonuje pierwszy krok w kierunku naprawy dwóch ulic na terenie miasta, które wymagają gruntownego remontu i nowej nawierzchni.

Jak informuje burmistrz Rawicza Grzegorz Kubik, samorząd ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy ulicy Królowej Jadwigi i Grota Roweckiego. 
 
Przetarg pojawił sie na Platformie Zakupowej gminy 2 sierpnia. Zamówienie zostało podzielone na dwie części: opracowanie dokumentacji projektowej na przebudowę ulicy Królowej Jadwigi w Rawiczu oraz opracowanie dokumentacji projektowej na przebudowę ulicy Grota Roweckiego wraz z kanalizacją deszczową w Rawiczu. Oferty zaintersowanych firm mają zostać otwarte 11 sierpnia.
 

Skąd gmina weźmie pieniądze?

- Dokumentacja projektowa to podstawa, żeby móc przystąpić do dalszych działań, czyli przetargu na przebudowę czy poszukiwania dofinansowania na te inwestycje. Staramy się szukać środków zewnętrznych niż wydawać je z budżetu gminy - przekazuje burmistrz Kubik.
Włodarz nie ukrywa, że w budżecie gminy nie ma obecnie śrdków na remonty. Samorząd zamierza poszukać pieniędzy w źródłach zewnetrznych. Niewykluczone, że do inwestycji na ul. Grota-Roweckiego dołoży się Powiat Pawicki.
 
Pod koniec lutego tego roku grupa radnych gminnych wystosowała wniosek do starosty rawickiego, żeby ten dołożył się do remontu. Pismo uzasadnili tym, że droga prowadzi do szpitala, który jest własnością powiatu. Wniosek poparł także burmistrz.
Decyzję o partycypowaniu w kosztach możemy podjąć dopiero, gdy zostanie ustalony zakres prac i konkretny kosztorys. Będzie ona oczywiście zależeć od kondycji finansowej powiatu - powiedział wówczas Adam Sperzyński, starosta rawicki.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE