Reklama

Kiedy remont Grota-Roweckiego w Rawiczu? Jest światełko w tunelu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: redakcja

Kiedy remont Grota-Roweckiego w Rawiczu? Jest światełko w tunelu - Zdjęcie główne

ulica Grota-Roweckiego w Rawiczu | foto redakcja

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Rawicz zaczyna przygotowywać się do odbudowy ulicy Gen. Grota Roweckiego. Jednak, choć stan tej ważnej ulicy prowadzącej do szpitala i szkół wymaga natychmiastowych działań, jej remont raczej szybko nie nastąpi.

O fatalnym stanie ulicy Grota Roweckiego w Rawiczu pisaliśmy już nie raz. CZYTAJ.

Gminna droga, która przypomina ser szwajcarski, zamiast zostać odbudowana, jest tylko doraźnie łatana, a w międzyczasie kierowców mają ostrzegać pachołki ustawione przy dziurach.

Remont ul. Grota Roweckiego w Rawiczu - jest światełko w tunelu

W tym roku gmina Rawicz zamierza wreszcie podjąć działania w kierunku remontu ul. Grota Roweckiego. Na razie będzie to jedynie sporządzenie projektu oraz kosztorysu inwestycji. Jak poinformował burmistrz Grzegorz Kubik, dokumentacja ma powstać do końca bieżącego roku.

Plany przebudowy ul. Grota Roweckiego i co dalej?

Jak mówi burmistrz Rawicza, na remont, a właściwie budowę od nowa ulicy Grota Roweckiego, nie ma pieniędzy w obecnym budżecie. Włodarz uzależnia rozpoczęcie inwestycji od uzyskania pieniędzy z zewnątrz.

Razem z powiatem?

Pod koniec lutego grupa radnych gminnych wystosowała wniosek do starosty rawickiego, żeby ten dołożył się do remontu. Żądanie uzasadnili tym, że droga prowadzi do szpitala, który jest własnością powiatu. Wniosek poparł także burmistrz.

Decyzję o partycypowaniu w kosztach możemy podjąć dopiero, gdy zostanie ustalony zakres prac i konkretny kosztorys. Będzie ona oczywiście zależeć od kondycji finansowej powiatu - mówi Adam Sperzyński, starosta rawicki.

Szansa na remont w 2023?

Według burmistrza Grzegorza Kubika, oszacowany koszt inwestycji to ok. 3 mln. zł. Jej realizacja jest uzależniona od pozyskania dotacji. 

W przypadku pojawienia się możliwości pozyskania środków zewnętrznych na współfinansowanie niniejszego zadania, gmina będzie o nie aplikować - zapewnia burmistrz, który nie ukrywa, że liczy na pomoc powiatu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy