Reklama

Chcą przywrócić działanie Młodzieżowej Rady Gminy Rawicz. Organizują spotkania w szkołach

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: ZSZ Rawicz

Chcą przywrócić działanie Młodzieżowej Rady Gminy Rawicz. Organizują spotkania w szkołach - Zdjęcie główne

Spotkanie w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu | foto ZSZ Rawicz

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Po przerwie, do działania ma wrócić Młodzieżowa Rada Gminy Rawicz. Wiadomo już, kto będzie nowym opiekunem i gdzie znajdować się będzie siedziba. Obecnie trwa zgłaszanie kandydatów.

Młodzieżowa Rada Gminy swoją działalność rozpoczęła w 2013 roku, a inicjatorem stworzenia takiego organu był ówczesny przewodniczący Rady Miejskiej Gminy Rawicz - Jacek Gwizdek. Pierwszym opiekunem młodzieżowej rady był obecny wicestarosta - Jakub Moryson. 

Od początku działania rady, zaangażowania ze strony młodzieży nie brakowało. Oprócz własnych inicjatyw - takich, jak konkursy czy turnieje, gremium współpracowało z gminnymi instytucjami - m.in. rawickim Domem Kultury, czego efektem były koncerty, a także "Rawickie Granie", czyli obecna "Muzykorama", która cały czas cieszy się popularnością wśród fanów muzyki rockowej. Działaność rady była zauważalna do 2018 roku - później słuch o niej zaginął.

Reaktywacja Młodzieżowej Rady Gminy Rawicz po prawie czterech latach 

Praca nad reaktywacją Młodzieżowej Rady Gminy wre. Obecnie w szkołach na terenie gminy Rawicz odbywają się spotkania z nowym opiekunem rady, czyli dyrektor Rawickiej Biblioteki Publicznej - Adrianną Kaczmarek, w asyście wiceburmistrza Pawła Szybaja oraz Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych - Anny Nowak. W trakcie spotkań, młodzież zainteresowana kandydowaniem do rady zapoznaje się z prezentacją na temat działań, budżetu czy struktury rady. Jako, że opiekunem młodzieży będzie dyrektor biblioteki, siedzibą rady będzie multibiblioteka przy ul. Szarych Szeregów.

Kiedy Młodzieżowa Rady Gminy Rawicz ma zacząć działać?

Każdy zainteresowany, by zostać radnym, musi zdobyć 20 podpisów pod swoją kandydaturą, a później przeprowadzić kampanię w celu zachęcenia młodzieży do głosowania na swoją osobę.

Wybory są bezpośrednie, równe i większościowe. Nad głosowaniem czuwać będzie komisja wyborcza powołana przez burmistrza. Na potrzeby elekcji stworzono 11 okręgów wyborczych - po jednym dla każdej ze szkół. 

Do końca maja jest czas na zgłaszanie kandydatur, dalszy harmonogram zostanie podany na stronie gminy. Rada swoją działaność ma rozpocząć od września bieżącego roku. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy