Reklama

Chcą wyremontować drogę w Ostrobudkach

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock

Chcą wyremontować drogę w Ostrobudkach - Zdjęcie główne

foto Adobe Stock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak poinformowali niedawno urzędnicy z Gminy Pakosław, samorząd stara się o kolejne rządowe dofinansowanie na inwestycje. Tym razem chcą wyremontować drogę w Ostrobudkach.

O pieniądze na remont drogi gminnej prowadzącej z Ostrobudek do Konar pakosławscy urzędnicy wnioskowali do Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, który zbierał wnioski na udzielenie dofinansowań z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Niemal 1,5 km drogi z Ostrobudek do Konar

Jak podają urzędnicy, w ramach zadania zostanie wyremontowany odcinek drogi prowadzącej z Ostrobudek do Konar, o długości 1,35 km w granicach istniejącego pasa drogowego. Ponadto remont drogi obejmie częściową rozbiórkę elementów drogi, odtworzenie w tym miejscu konstrukcji jezdni oraz wykonanie nakładki z betonu asfaltowego.

- Pozostałe elementy pasa drogowego i zagospodarowanie terenu nie ulegną zmianom - przekazali.  Dodają, że pobocza drogi zostaną umocnione emulsją asfaltową oraz grysem kamiennym, na szerokości 1,00 m. 

Inwestycja na ponad 1,5 mln zł

Całkowitą wartość zadania oszacowano na kwotę ponad 1 mln 663 tys. zł. Jak tłumaczy Krzysztofa Wawrzyniak z Urzędu Gminy Pakosałw, w ramach ogłoszonego naboru wniosków należało wskazać jedynie szacowaną kwotę całej inwestycji.

- W przypadku jego pozytywnej oceny, określona zostanie wysokość otrzymanego dofinansowania, która może wynieść do 80% kosztów kwalifikowanych zadania - wyjaśnia urzędniczka.

Muszą czekać na wyniki naboru

Obecnie Gmina oczekuje na weryfikację i ocenę wniosku. Na chwilę obecną nie posiadają informacji o terminie ogłoszenia wyników naboru.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy