Reklama

Ogłoszą przetarg na rewitalizację Gościejewic

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Ogłoszą przetarg na rewitalizację Gościejewic - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Blisko 2 mln zł otrzymał w minionym roku bojanowski samorząd na rewitalizację miejscowości popegeerowskiej - Gościejewice. Trwają przygotowania do ogłoszenia przetargu na realizację tej inwestycji.

W połowie lipca 2022 roku ogłoszono wyniki trzeciej edycji naboru wniosków o bezzwrotne dofinansowanie inwestycji z programu Polski Ład. O pieniądze mogły się ubiegać gminy, powiaty, związki międzygminne i związki powiatowo-gminne, na obszarze których funkcjonowały zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej (tzw. PGR-y). Wartość dofinansowania, o które można było wnioskować, wynosiła maksymalnie do 98% wartości inwestycji (wymagany wkład własny gminy popegeerowskiej wynosił 2%). 

Blisko 2 mln zł dla gminy Bojanowo

Gmina Bojanowo uzyskała 1 mln 990 tys. 800 zł na rewitalizację Gościejewic.

Co się zmieni w Gościejewicach?

W ramach rewitalizacji Gościejewic zaplanowano:
  • modernizację drogi - odcinek od skrzyżowania z drogą w kierunku Ponieca do gospodarstwa, wraz z wjazdami do bloków;
  • budowę ścieżki pieszo-rowerowej łączącej osiedle bloków z pozostałą częścią wioski;
  • modernizację wybranego odcinka chodnika;
  • zmianę sposobu ogrzewania sali wiejskiej.
Pod koniec grudnia minionego roku, gdy uchwalano budżet gminy, zadanie to nie było jeszcze wpisane do planu finansowego.

- Z Banku Gospodarstwa Krajowego otrzymaliśmy dopiero wstępne promesy, na podstawie których ogłosimy przetargi. Po rozstrzygnięciu przetargów wystąpimy do BGK o wystawienie właściwych promes inwestycyjnych i wtedy wprowadzimy to zadanie do budżetu gminy - wyjaśniał wówczas burmistrz Maciej Dubiel.
Obecnie gmina posiada już obiecane pieniądze, więc ruszyła procedura związana z ogłoszeniem przetargu. Właśnie rozpoczęły się przygotowania do ogłoszenia przetargu na relizację tej inwestycji. Powołana została komisja do przeprowadzania postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. Inwestycja została także wprowadzona do budżetu. Łącznie przewidziano na nią 2 mln 800 tys. zł, z czego większość to fundusze z Polskiego Ładu, a reszta - środki własne gminy.

Zadanie ma zostać zrealizowane w latach 2023 - 2024.

 
 
 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE