Reklama

Co było przyczyną wczorajszego wypadku?

Opublikowano: ndz, 15 sie 2021 11:04
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Do wypadku doszło na rondzie w pobliżu firmy Rawag. Poszkodowany to mieszkaniec gminy Rawicz, którego nie udało się uratować.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło wczoraj około godziny 19.30 na rondzie Bitew o Rawicz 1919 r.

Dyżurny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Rawiczu po otrzymaniu informacji o tym, że na rondzie przewrócił się motocyklista, we wskazane miejsce wysłał dwa zastępy strażaków z jednostki ratowniczo – gaśniczej. Cztery minuty później było już wiadomo, że jest to poważny wypadek komunikacyjny. Strażacy zastali na środku ronda nieprzytomnego, bez oznak życia, młodego mężczyznę, a obok niego rozbity motocykl - opisywał kilka godzin później mł. bryg. Krzysztof Skrzypczak, zastępca komendanta powiatowego PSP.

Jak realcjonował - strażacy zabezpieczyli teren i przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej mającej na celu przywrócenie poszkodowanemu oddechu i krążenia. Wsparli się automatycznym defibrylatorem zewnętrznym AED.

Po około 10 - minutowej samodzielnej akcji strażaków, rannego motocyklistę przejął zespół ratownictwa medycznego. Niestety jak się okazało, na ratunek nie było szans, lekarka stwierdziła zgon 25-latka, mieszkańca gminy Rawicz - przekazał mł. bryg. Skrzypczak.

Droga była zamknieta przez kilka godzin.

Jakie były dokładne okoliczności wypadku i co było przyczyną śmierci 25-latka?

Z wstępnych ustaleń wynika, że nie dostosował on prędkości do warunków drogi. Kask spadł motocykliście z głowy i w toku prowadzonego postępowania zostanie ustalone, czy był on prawidłowo zapięty, czy tylko założony. Dokładną przyczynę śmierci mężczyzny poznamy po sekcji zwłok. Z dotychczasowych informacji wynika, że był to uraz głowy - informuje Beata Jarczewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE