Reklama

Co z wiaduktem kolejowym nad S5? Ministerstwo prowadzi analizy

Opublikowano: czw, 18 lut 2021 23:00
Autor: | Zdjęcie: Dawid Bela

Co z wiaduktem kolejowym nad S5? Ministerstwo prowadzi analizy - Zdjęcie główne

Linia kolejowa 372 w okolicy Bojanowa | foto Dawid Bela

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Resort infrastruktury zajmuje się kwestią budowy wiaduktu kolejowego nad S5 w okolicy Bojanowa. Trwają analizy i uzgodnienia. Konkretów, na razie, brak.

Od grudnia 2020 roku właścicielem linii kolejowej nr 372 na odcinku Góra - Bojanowo jest województwo dolnośląskie. Przejęło ją od PKP. 

W ostatnich dniach grudnia minionego roku został złożony wniosek przez dolnośląskie samorządy (gminę Góra i powiat górowski) do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu, dotyczący potrzeby budowy bezkolizyjnego skrzyżowania (wiaduktu kolejowego) nad drogą ekspresową S5 w okolicy Bojanowa. Bez tego obiektu pociągi nie powrócą na linię kolejową nr 372. W miejscu przecięcia S5 z kolejowym szlakiem tory rozebrano. Jak przypominają przedstawiciele samorządów, powiat górowski jest jedynym na Dolnym Śląsku bez czynnej infrastruktury kolejowej.

Sprawą zajęła się GDDKiA. -  Jeśli chodzi o budowę wiaduktu, oczekujemy na stanowisko Ministra Infrastruktury. Gdy je otrzymamy, będziemy podejmować dalsze kroki - przekazała w drugiej połowie stycznia Alina Cieślak, rzeczniczka poznańskiego oddziału GDDKiA 

- Dla Samorządu Województwa Dolnośląskiego nie jest zaskoczeniem, iż zadania inwestycyjne realizowane przez GDDKiA uzgadniane są z Ministerstwem Infrastruktury, finansującym te zadania - poinformował portal rawicz24.pl Michał Nowakowski, rzecznik prasowy dolnośląskiego marszałka województwa. - Zgodnie z Porozumieniem zawartym w 2010 r. i podjętym w nim zobowiązaniem GDDKiA ma 2 lata na wybudowanie wiaduktu. Samorząd Województwa Dolnośląskiego aktywnie współpracuje zarówno z GDDKiA, Ministerstwem Infrastruktury i Spółką PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w celu wypracowania spójnego harmonogramu prac związanych z budową wiaduktu kolejowego, rewitalizacją linii kolejowej nr 372 i włączenia jej do czynnej sieci kolejowej w stacji Bojanowo - dodał Michał Nowakowski.

Jeszcze w styczniu zapytaliśmy rzecznika prasowego resortu infrastruktury o to, czy decyzja w sprawie budowy wiaduktu została już podjęta. - Ministerstwo Infrastruktury prowadzi analizy i uzgodnienia związane z budową wiaduktu kolejowego nad drogą ekspresową S5. Decyzja w tej sprawie zostanie podjęta po ich zakończeniu - poinformował wczoraj Szymon Huptyś, rzecznik prasowy Ministerstwa Infrastruktury. 

Do tematu będziemy wracać.

Czytaj także: Wynajmujesz komuś mieszkanie? Są nowe terminy rozliczeń

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy