reklama

Cukrownia w Miejskiej Górce przerobiła już ponad 485 tys. ton buraków

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: archiwum portalu

Cukrownia w Miejskiej Górce przerobiła już ponad 485 tys. ton buraków - Zdjęcie główne

foto archiwum portalu

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościTrwa tegoroczna kampania buraczana w miejskogóreckiej cukrowni.
reklama

W tym roku buraki wyjątkowo obrodziły, dlatego kampania rozpoczęła się wcześniej, czyli już pod koniec sierpnia.  Cukrownia Miejska Górka intensywnie przygotowywała się do niej. Prowadzone były nie tylko prace remontowe i konserwacyjne, ale również duże inwestycje.
 
W cukrowniach wielkopolskich, w tym także w Miejskiej Górce, tegoroczna kampania przejdzie do historii jako ta, podczas której uruchomimy elektrociepłownie gazowe. Ta ogromna, wielomilionowa inwestycja to nasz wielki krok w stronę transformacji środowiskowej i redukcji emisji dwutlenku węgla – zaznaczała w sierpniu Tamara Nosarzewska, członek zarządu Pfeifer&Langen Polska.
Jak przekazuje koncern Pfeifer&Langen - dzięki efektywnemu zaplanowaniu prac przez plantatorów oraz firm świadczących usługi zbioru, a także dzięki wykorzystaniu sprzyjających warunków pogodowych ostatnie buraki zostały wykopane w listopadzie. W ten sposób udało się ograniczyć ryzyko ich zamarznięcia w polu.
- Tegoroczna kampania buraczana przebiega sprawnie. Chcę podziękować wszystkim, którzy byli zaangażowani w zbiór buraków. Terminy zbioru planowaliśmy z dużą przezornością by zrealizować go w optymalnych warunkach - mówi Mirosław Paluch, dyrektor ds. surowcowych Pfeifer & Langen Polska.
Podkreśla, że terminowy zbiór buraków ma kluczowe znaczenie dla zachowania ich jakości technologicznej. Gdy buraki pozostają zbyt długo niewykopane, naraża je to na przemrożenie i uniemożliwia zbiór. Rozmrożenie buraków prowadzi do znacznego pogorszenia parametrów technologicznych surowca.
 
Teraz, gdy buraki są już zebrane, ułożone w pryzmach i okryte, bardzo ważna jest praca firm wykonujących usługi załadunku i doczyszczania buraków. 
 
- To od nich zależy dostarczenie do cukrowni surowca - podkreśla Mirosław Paluch.
 
W ramach Grupy Pfeifer & Langen Polska S.A. produkcję cukru w Polsce prowadzą cztery cukrownie: w Środzie Wlkp., Gostyniu, Miejskiej Górce i w Glinojecku. Zakłady te skupują buraki wyłącznie od polskich plantatorów, a swoje produkty sprzedają pod marką Diamant.
 
Jak się dowiedzieliśmy do końca listopada Miejska Górka przerobiła ponad 485 tys. ton buraków, a na czas kampanii zakład zatrudnił dodatkowo 30 osób. Ile cukru zostanie w tym roku wyprodukowane w Miejskiej Górce?

reklama

- Produkcja cukru w trakcie kampanii zależy od zawartości cukru w dostarczanych do cukrowni buraków, tzw. polaryzacji. Zawartość cukru w burakach zależy m.in. od warunków pogodowych. W tej chwili nie możemy zadeklarować, jakie to będą ilości  - przekazuje koncern. 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
reklama
reklama