Reklama

Czy do rawickich szkół powróci nauczanie zdalne?

Opublikowano: wt, 1 wrz 2020 18:45
Autor:

Czy do rawickich szkół powróci nauczanie zdalne? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

W związku z obostrzeniami sanitarnymi, Rawicz nie zorganizował w tym roku gminnej inauguracji roku szkolnego. Uroczystości, w mniejszym lub większym zakresie odbyły się osobno w poszczególnych placówkach.

Z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego burmistrz Grzegorz Kubik skierował do szkół specjalny list.

- Ostatnie miesiące były dla nas wszystkich niezwykle trudne. Z dnia na dzień całkowicie zmienił się sposób nauczania, a nasze codzienne nawyki musieliśmy dostosować do nowej sytuacji - tak rozpoczyna się pismo skierowane do nauczycieli, pracowników i uczniów rawickich szkół.

Burmistrz dziękuje kadrze nauczycielskiej, że że prowadząc i doskonaląc zdalne nauczanie przed wakacjami, doprowadziła poprzedni rok szkolny do finału.

Włodarz przyznaje jednocześnie, że w nowym roku szkoły muszą być przygotowane na różne scenariusze. Szczególnie w okresie jesienno-zimowym, podczas którego dochodzi do licznych zachorowań na przeziębienia i grypę.

Przypomina, że Ministerstwo Edukacji Narodowej zaproponowało trzy metody nauczania – tradycyjną, polegającą na nauce w szkołach, mieszaną, czyli łączącą naukę zdalną z formą tradycyjną i całkowicie zdalną.

Czy w Rawiczu możliwy jest scenariusz, w którym uczniowie znów powrócą do nauki w domach?
- Obecnie nie ma w gminie Rawicz przeciwwskazań do przeprowadzania lekcji w sposób tradycyjny. W momencie, gdyby sytuacja epidemiczna uległa zmianie, należy być gotowym na metodę mieszaną bądź zdalną. Wiele zależy od nas samych – przede wszystkim od tego, jak będziemy przestrzegać zasad higieny i dystansu społecznego - zaznacza Grzegorz Kubik.


 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE