Reklama

Dąbroczna w przyszłym roku

Opublikowano:
Autor:

Dąbroczna w przyszłym roku  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Zły stan koryta rzeki Dąbroczna od dawna niepokoi mieszkańców gmin: Miejska Górka, jak i Rawicz. Do redakcji wielokrotnie dzwoniły osoby domagające się interwencji w tej sprawie. Dotychczas odpowiedzi Wielkopolskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Poznaniu były bardzo lakoniczne. Konkrety pojawiły się na ostatniej sesji rady powiatu.

Przez powiat rawicki przepływają cztery rzeki: Orla, Dąbroczna, Masłówka oraz Radęca - łącznie 162 km cieków wodnych. Są one na bieżąco poddawane pracom konserwacyjnym, jednak częstotliwość robót jest różna, zależna od możliwości finansowych. Z informacji podanych przez Edwarda Bąka, głównego specjalistę ds. melioracji w leszczyńskim oddziale WZMiUW, w tym roku posiadane środki pozwoliły przeprowadzić pracę na 75 km rzek w powiecie rawickim. Wśród oczyszczonych terenów znalazł się odcinek Dąbrocznej płynący przez Miejska Górkę. Jednak nadal pilnej interwencji wymaga część koryta oraz wałów leżących na terenie gminy Rawicz.

- Wiem, że sprawa tego cieku jest pilna i wymaga konserwacji - przyznaje Edward Bąk i tłumaczy. - Jest zasada, że rzeki które w latach poprzednich nie zostały objęte konserwacją, są poddane takim pracom w kolejnym roku. Dlatego, na pewno, w pierwszej kolejności od nowego roku zajmiemy się Dąbroczną. Będzie przeprowadzone koszenie, czyszczenie oraz wydobycie roślin z dna rzeki - zapewnia urzędnik.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE