Reklama

Szkaradowo. Czy płot stanie się kością niezgody?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Jutrosin. Dzieje się

Szkaradowo. Czy płot stanie się kością niezgody? - Zdjęcie główne

Tak wyglądał staw pod koniec stycznia | foto Jutrosin. Dzieje się

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Dali znać Zgłosili się do nas mieszkańcy Szkaradowa, którzy obawiają się, że po przeprowadzonej rewitalizacji stawu w Szkaradowie nie powróci ogradzający go płot. Ich zdaniem stwarza to niebezpieczeństwo dla dzieci bawiących się na pobliskim placu zabaw.

Reklama

Odmulanie oraz zagospodarowanie otoczenia przy stawie w Szkaradowie jest wpisane w wydatki w ramach tegorocznego funduszu sołeckiego. Tegoroczny budżet tej miejscowości wynosi 60.000 zł, z czego 43.400 zł zaplanowano wydać na modernizację - odmulanie, stawu i zagospodarowanie terenu przy zbiorniku. 

Początek w styczniu

W styczniu firma z Milicza przeprowadziła pierwszy etap tej inwestycji, czyli odmuliła staw. Kolejne jej etapy nie są jasno określone, mieszkańcy mówią o nowych nasadzeniach roślin, ławkach i nawet fontannie.  

Pojawiają się obawy

Zgłosili się do nas mieszkańcy Szkaradowa, którzy mają obawy związane z inwestycją. Chodzi o płot, który do tej pory otaczał staw. Na czas prac odmulających został częściowo zdemontowany. Dotarły do nich informacje, że sołtys Szkaradowa, Fabian Małecki, ma w planach jego całkowite usunięcie.

- Zaraz obok jest plac zabaw. Moim zdaniem, brak ogrodzenia wokół stawu może być niebezpieczny dla dzieci bawiących się na nim. Każdy kto ma dzieci, wie, że czasem wystarczy mrugnąć i nieszczęście gotowe - wypowiadał się jeden z nich.

Niestety nie udało się im uzyskać odpowiedzi od włodarza wsi. 

Gmina prosi o wspólną decyzję

Burmistrz Jutrosina, Romuald Krzyżosiak, potwierdza, że wie o wątpliwościach części mieszkańców Szkaradowa związanych z ewentualnym demontażem ogrodzenia wokół stawu. Przekazał, że rozmawiał z częścią mieszkańców i niektórzy są zaniepokojeni demontażem ogrodzenia, a część nie ma zdania na ten temat. Potwierdza, że jako gmina zgodzili się, aby na czas prac odmulających część tego ogrodzenia została rozebrana. Przypomniał, że ta inwestycja jest realizowana z funduszu sołeckiego i tak naprawdę inwestycją kieruje sołtys.

- W związku z tym zgłosiłem sołtysowi, że jeśli ma jakieś plany zakładające usunięcie tego ogrodzenia to ma to wszystko uzgodnić z mieszkańcami na zebraniu sołeckim tak, żeby większość mogła decydować, a nie tylko jedna osoba - podsumował burmistrz.

Stanowisko sołtysa

Chcieliśmy o komentarz poprosić sołtysa Szkaradowa. Próbowaliśmy się z nim skontaktować kilkukrotnie, niestety bez powodzenia.

Na drogi i zieleń

Obok modernizacji stawu, w wydatkach sołectwa na ten rok zaplanowano pieniądze na utrzymanie dróg oraz zieleni. Przewidziano również koszty bieżącego utrzymania wyjątkowej, bo utrzymanej w stylu glamour, świetlicy wiejskiej oraz organizację wiejskich wydarzeń kulturalno-rekreacyjnych.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy