Reklama

Rawicz. Tunel do Masłowa otwarty. Czy kierowcy ciągników mogą jechać DK 36?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: D. Bela

Rawicz. Tunel do Masłowa otwarty. Czy kierowcy ciągników mogą jechać DK 36? - Zdjęcie główne

foto D. Bela

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Dali znać We wrześniu 2013 roku oddano do użytku północną obwodnicę Rawicza. Przez lata kierowcy ciągników mieli zakaz wjazdu na tę trasę - na odcinku od Ronda Sarnowskiego im. Jerzego Zelka do Ronda Załęcze. Zmiany nastąpiły wraz z rozpoczęciem remontu linii kolejowej i przejazdu do Masłowa - w marcu 2018 roku. Znak - zakaz wjazdu ciągników rolniczych - został zasłonięty. W praktyce, od tego momentu kierowcy tych pojazdów legalnie mogli korzystać z DK 36.

Od wczoraj otwarty jest tunel w ciągu ul. Piłsudskiego w Rawiczu. Czy w związku z jego oddaniem do użytku, kierowcy ciągników nie mogą już korzystać z północnej obwodnicy Rawicza (DK 36)?

Z redakcją skontaktował się czytelnik, który dziś jechał autem obwodnicą Rawicza właśnie za ciągnikami. Pytał, czy rolnicy nie powinni jechać tunelem między Masłowem a Rawiczem.

Udaliśmy się na rondo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Znak - zakaz jazdy ciągników rolniczych - nadal jest zasłonięty. I, jak się dowiedzieliśmy, w najbliższych dniach, to się nie zmieni.

Ciągniki na DK 36. Pismo do GDDKiA

Z naszych nieoficjalnych ustaleń wynika, że do zarządcy krajowej 36-tki - GDDKiA w Poznaniu - wpłynął wniosek z rawickiego urzędu o to, by pozostawić obecne zasady.

Wpłynął do nas wniosek gminy Rawicz, by organizacja ruchu na drodze krajowej nr 36 pozostała do końca roku - potwierdza Alina Cieślak, rzeczniczka poznańskiego oddziału GDDKiA.

Niewykluczone, że wniosek gminy jest spodowany planowanymi przez władze inwestycjami drogowymi w centrum. Te znacząco wpłyną na ruch w mieście.

W Rawiczu będą utrudnienia, ciągniki pojadą DK 36? 

Wiceburmistrz Paweł Szybaj poinformował na jednej z ostatnich konferencji, że latem tego roku rozpocznie się przebudowa dwóch ważnych skrzyżowań w centrum miasta. Chodzi o zbieg ulic: 17 Stycznia, Kamińskiego i Wałów Powstańców Wielkopolskich oraz 3 Maja, Przyjemskiego i Wałów Dąbrowskiego. W tych miejscach powstaną dwa ronda. Remont ten może być bardzo uciążliwy dla kierowców, jeżdżących po Rawiczu. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

Wniosek będziemy analizować i odniesiemy się do niego - dopowiada Alina Cieślak.

To oznacza, że systuacja na razie się nie zmieni - a więc kierowcy ciągników nadal bez przeszkód mogą korzystać z północnej obwodnicy Rawicza - na odcinku od Ronda Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy aż do Ronda Załęcze. Inni użytkownicy drogi krajowej muszą zatem uważać na wolniej poruszających się kierowców. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy