Reklama

Do części miejscowości w gminie Rawicz woda dotrze z innego ujęcia

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Do części miejscowości w gminie Rawicz woda dotrze z innego ujęcia - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zmiana wodociągu zaopatrującego w wodę kilka miejscowości na terenie gminy Rawicz to decyzja sanepidu. Wyniki badań jakości wody odbiegają od normy.

Komunikat w sprawie jakości wody dotyczy wodociągu publicznego Zielona Wieś, zaopatrującego w wodę mieszkańców miejscowości: Zielona Wieś, Wydawy, Łąkta, Czarny Las (nr 1-10B).
 
Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Rawiczu sp. z o.o. informuje, że w związku z przeprowadzonymi badaniami kontrolnymi przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnegi w Rawiczu okazało się, że jakość wody z wodociągu publicznego Zielona Wieś odbiega od obowiązujących wymagań w zakresie mętności, manganu i żelaza oraz pod względem bakteriologicznym - czytamy w komunikacie ZWiK-u.
 
W związku tym, mieszkańcy miejscowości: Zielona Wieś, Wydawy, Łąkta, Czarny Las (nr 1-10B) od wczoraj są zaopatrywani w wodę z wodociągu Słupia Kapitulna.
 
Powyższy komunikat, jak podaje ZWiK, obowiązuje do czasu wydania kolejnego.
- Cały czas badamy przyczynę tego, dlaczego jakość wody w tych miejscowościach się pogorszyła. Pobraliśmy kolejne próbki, które będą sprawdzane pod względem fizykochemicznym - wyjaśnia Grażyna Marczyńska, szefowa Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rawiczu.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE