Na początku 2024 roku zaprezentowaliśmy na naszym portalu dane rawickich załóg karetek. Wiemy, ile pracy mieli lekarze, ratownicy medyczni i pięlęgniarze w nich pracujący.
W minionym roku w skład załóg rawickich karetek wchodziło 27 osób, w tym 5 lekarzy, a także 11 ratowników medycznych i pielęgniarzy systemu. W 2023 roku rawickie ZRM-y odnotowały 2.724 interwencje - w tym 1.295 na sygnale. Oznacza to, że dziennie przeprowadzili ich ponad 7. W porównaniu do 2022 roku, interwencji było o 99 mniej. 1.625 osób trafiło do szpitala. Załogi karetek z Rawicza prowadziły interwencje nie tylko w mieście czy powiecie rawickim, ale także w sąsiednich - zarówno Wielkopolski, jak i Dolnego Śląska.
Wczoraj (w piątek, 26 lipca 2024 r.) poznaliśmy dane kobylińskiego Zespołu Ratownictwa Medycznego. Opublikował je Jakub Nelle, ratownik medyczny i rzecznik prasowy ZRM działających przy SP ZOZ w Krotoszynie.
- Robimy wszystko, aby nasz pacjent miał jak najlepszą pomoc - mówi Jakub Nelle. - Zaczyna się od ingerencji jednego człowieka. Kończy się na całym zespole. Cały proces to jedna wielka logistyka różnych instytucji. Łączy nas wspólny cel - zdrowie i życie ludzkie - podsumowuje.
W zeszłym roku ambulanse systemowe z powiatu krotoszyńskiego przejechały ponad 150.000 kilometrów. Najwięcej interwencji prowadziły na terenie tamtejszego powiatu. Często kobylińską załogę karetki można było jednak spotkać na ziemi rawickiej. Ratownicy medyczni pomagali rannym w wypadkach czy osobom, których stan się pogorszył w domach lub miejscach publicznych.
Na 1.176 interwencji, przeprowadzonych przez zespół ratownictwa medycznego z Kobylina, aż 250 odbywało się w powiecie rawickim. Nieco mniej, bo 216, przeprowadzono w powiecie gostyńskim.