Reklama

Do lipca w Miejskiej Górce ma powstać pierwsza część placu zabaw

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Gmina Miejska Górka

Do lipca w Miejskiej Górce ma powstać pierwsza część placu zabaw - Zdjęcie główne

foto Gmina Miejska Górka

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Miejskiej Górce, na terenie wydzierżawionym od kurii, wkrótce powstanie gminny plac zabaw. Z pierwszej jego części najmłodsi będą mogli korzystać już w czasie wakacji.

Reklama

Sześć ofert wpłynęło w przetargu ogłoszonym na pierwszą część budowy nowego placu zabaw w Miejskiej Górce. Samorząd wyłonił wykonawcę. Urządzenia dostarczy firma z pobliskiej gminy Krobia w powiecie gostyńskim - PUH JOB HOUSE. Za inwestycję tę gmina zapłaci 514.453,22 zł.

Inwestycja realizowana będzie w kilku etapach. W pierwszym zaplanowano wykonanie ogrodzenia trwałego od strony plebani i tymczasowego przy znajdującym się na tym terenie stawie. Plac zabaw wyposażony zostanie w urządzenia, które z pewnością spełnią oczekiwania dzieci i rodziców: huśtawkę podwójną, dwa bujaki, huśtawkę ważkę podwójną, koparkę i kopalnię piasku, karuzelę, zestaw dźwig, samochód terenowy, labirynt oraz zestaw zabawowy ze zjeżdżalniami.

Zainstalowane będą też ławki oraz stojak na rowery. Wszystkie elementy zamontowane zostaną na bezpiecznej nawierzchni piaskowej. Do placu prowadzić będzie ścieżka z miału kamiennego. Prace obejmą także nasadzenie zieleni. Otwarcie obiektu planowane jest na przełomie czerwca i lipca.

- Docelowo chcemy mieć duży i piękny plac zabaw dla dzieci z całej gminy - podkreśla burmistrz Karol Skrzypczak.

Jak przekazuje włodarz Miejskiej Górki - w drugim etapie projekt zakłada budowę ogrodzenia od strony ulicy Sikorskiego. Jego kształt i forma zostały uzgodnione z wojewódzkim konserwatorem zabytków.

W kolejnych częściach zadania zaplanowano rozbudowę placu zabaw o urządzenia dla starszych dzieci, a także oczyszczenie i trwałe ogrodzenie stawu. Gmina złożyła już wniosek do Lokalnej Grupy Działania Gościnna Wielkopolska o dofinansowanie prac związanych z oczyszczeniem akwenu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE