Reklama

Dodatkowa linia autobusowa na terenie gminy Miejska Górka

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Dodatkowa linia autobusowa na terenie gminy Miejska Górka - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Komunikacja autobusowa na terenie gminy Miejska Górka działa od września. Korzystają z niej uczniowie dojeżdżający do Zespołu Szkół im. Stanisława Mikołajczyka oraz mieszkańcy. Kilka dni temu uruchomiono jeszcze jedną linię.

Kursy autobusowe w gminie uruchomiono głównie z myślą o uczniach, by mogli dojechać do Miejskiej Górki z każdej wioski. 

- Taki rodzaj systemu dowożenia uczniów organizowany jest zazwyczaj na szczeblu powiatu, dlatego, że szkoły średnie są zadaniem właśnie tego samorządu - zwraca uwagę Karol Skrzypczak, burmistrz Miejskiej Górki. - Jednak my jesteśmy organem prowadzącym jedną szkołę średnią, w związku z czym mogliśmy ten system budować w oparciu tylko o naszą gminę.

Nie tylko dla uczniów. Miejskogórecką komunikacją mogą jeździć też mieszkańcy

Co ważne, z autobusów może korzystać nie tylko młodzież ucząca się, ale także mieszkańcy gminy, którzy chcą dojechać do Miejskiej Górki np. do lekarza, urzędu, czy na zakupy. 

Miejskogórecką komunikację obsługuje firma Mila z Leszna, która ma dowozić też uczniów z miejscowości położonych w sąsiedniej gminie Krobia - Niepartu i Gogolewa oraz z Pakosławia, czy Chojna w naszym powiecie.

Autobusy kursują  od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem ferii zimowych, dni świątecznych i innych dni dodatkowo wolnych od nauki szkolnej. Rozkład jest dostępny TUTAJ.

Za transport uczniów płaci gmina, natomiast mieszkańcy jednorazowy bilet mogą kupić u kierowcy (cena zależy od długości trasy), natomiast bilet miesięczny można nabyć w kasie PKS w Rawiczu.

Jakim zainteresowaniem cieszy się komunikacja autobusowa w gminie Miejska Górka?

Burmistrz Miejskiej Górki - Karol Skrzypczak - zaznacza, że za wcześnie, by oceniać, czy to rozwiązanie faktycznie się przyjęło i jak dużym zainteresowaniem cieszą się przewozy autobusowe. 

- Na pewno nie jesteśmy w stanie zapewnić odpowiedniego dojazdu każdemu jednemu uczniowi, czy mieszkańcowi - przyznaje Karol Skrzypczak. - Wiemy też, że są pewne rzeczy do poprawki. Na razie sytuację monitorujemy i na pewno wyciągniemy z niej wnioski - podkreśla.

Zwraca uwagę, że efektem tych obserwacji jest uruchomienie od października nowej linii. 

Od października nowa linia komunikacji gminnej w Miejskiej Górce 

Autobusy nowej linii kursują na trasie Dłoń - Miejska Górka. Obsługuje ją także leszczyńska  Milla. Rozkład ułożono tak, by uczniowie z Dłoni, Kołaczkowic, Oczkowic, Rzyczkowa, Woszczkowa czy Sobiałkowa mogli dojechać na zajęcia do Miejskiej Górki i potem wrócić do domu. 

Zobacz rozkład jazdy nowej linii.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE