Reklama

Jak kursują autobusy w gminie Miejska Górka?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Z transportu publicznego mogą korzystać wszyscy mieszkańcy gminy Miejska Górka. Wystarczy kupić bilet u kierowcy.

- Taki rodzaj systemu dowożenia uczniów organizowany jest zazwyczaj na szczeblu powiatu, dlatego, że szkoły średnie są zadaniem właśnie tego samorządu. My jesteśmy organem prowadzącym jedną szkołę średnią, w związku z czym mogliśmy ten system budować w oparciu tylko o naszą gminę. Uczeń rano dotrze do szkoły i po południu wróci do domu, a przy okazji z tych przejazdów będą mogli skorzystać mieszkańcy wybierający się do przychodni, czy do urzędu - wyjaśniał kilka tygodni temu Karol Skrzypczak.
Dodatkowo, na prośbę dyrektor Zespołu Szkół - Jolanty Hryniowskiej - firma, która wygrała przetarg (Mila z Leszna) dowiezie także uczniów z położonych w sąsiedniej gminie Krobia - Niepartu i Gogolewa oraz z Pakosławia, czy Chojna w naszym powiecie.

Autobusy kursują we wszystkie dni nauki

Przewozy liniowe autobusów funkcjonują od września. Kursują one od poniedziałku do piątku z wyłączeniem ferii zimowych, dni świątecznych, dni, w których nauka będzie odbywać się w sposób zdalny i innych dni dodatkowo wolnych od nauki szkolnej.

Z transportu publicznego mogą korzystać wszyscy mieszkańcy gminy Miejska Górka i nie tylko, kupując bilet u kierowcy autobusu. Dowozy realizowane są przez firmę Milla Spółdzielnia w Lesznie.

Rozkład jazdy dostępny w galerii zdjęć.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE