Reklama

Autobusy dowiozą nie tylko uczniów do szkoły, ale także mieszkańców do Miejskiej Górki

Opublikowano:
Autor:

Autobusy dowiozą nie tylko uczniów do szkoły, ale także mieszkańców do Miejskiej Górki - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Burmistrz Karol Skrzypczak zapowiada, że gmina zapewni uczniom z każdej miejscowości wiejskiej dojazd do Zespołu Szkół im. Stanisława Mikołajczyka. Przy okazji, z transportu będą mogli skorzystać także mieszkańcy.

Wraz z początkiem nowego roku szkolnego zmienia się system dowozu uczniów do szkoły średniej, która znajduje się w Miejskiej Górce. Burmistrz Karol Skrzypczak zapewnia, że nie powinna być ona zauważalna dla samych rodziców i dzieci, ale samorząd wybrał inne niż dotychczas rozwiązanie. 

Zamiast płacić za kilometry, przechodzimy na system biletowy. Jakiś czas temu ogłosiliśmy więc przetarg na zakup biletów miesięcznych dla naszych uczniów. Poza tym, od dłuższego czasu otrzymywaliśmy sygnały, że absolwenci szkół podstawowych mają później problem z dojazdem do liceum, czy szkoły branżowej i te kłopoty również rozwiązaliśmy - informuje burmistrz Miejskiej Górki.

Uczniowie mają zapewniony transport, przy okazji skorzystają mieszkańcy

Jak relacjonuje włodarz, stworzony został taki system dojazdów, że z każdej miejscowości wiejskiej położonej na terenie gminy - będzie zapewniony dojazd (za okazaniem biletu) do Miejskiej Górki, a także powrót do domu po zajęciach. 

Taki rodzaj systemu dowożenia uczniów organizowany jest zazwyczaj na szczeblu powiatu, dlatego, że szkoły średnie są zadaniem właśnie tego samorządu. My jesteśmy organem prowadzącym jedną szkołę średnią, w związku z czym mogliśmy ten system budować w oparciu tylko o naszą gminę. Uczeń rano dotrze do szkoły i po południu wróci do domu, a przy okazji z tych przejazdów będą mogli skorzystać mieszkańcy wybierający się do przychodni, czy do urzędu - zaznacza Karol Skrzypczak.

Jak zastrzega, gmina nie jest w stanie rozwiązać każdego jednego problemu związanego z transportem.

Największym naszym problemem jest dowóz uczniów do szkół ponadpostawowych. Staramy się go rozwiązać, a przy okazji stwarzamy możliwość komunikacji dla miejskogóreczan - zaznacza Skrzypczak.

Dodatkowo, na prośbę dyrektor Zespołu Szkół - Jolanty Hryniowskiej - firma, która wygrała przetarg (Mila z Leszna) dowiezie także uczniów z położonych w sąsiedniej gminie Krobia - Niepartu i Gogolewa oraz z Pakosławia, czy Chojna w naszym powiecie.

Dojazdy dzieci do szkoły specjalnej bez zmian

Nie zmienia się jedynie sposób dowozu dzieci z gminy Miejska Górka do szkoły specjalnej w Rawiczu. W tym przypadku autobusy nadal będą odbierać pasażerów z domu, a samorząd zapłaci przewoźnikowi za pokonane kilometry.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE