Reklama

Dokumentacja projektowa ratusza w Sarnowie na finiszu. Kiedy remont?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: wizualizacja / gmina Rawicz

Dokumentacja projektowa ratusza w Sarnowie na finiszu. Kiedy remont? - Zdjęcie główne

foto wizualizacja / gmina Rawicz

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W lipcu ma być gotowa dokumentacja projektowa na planowaną przez gminę modernizację ratusza w Sarnowie.

Reklama

Od minionego roku gmina Rawicz przygotowuje się do modernizacji ratusza w Sarnowie. Wyłoniono firmę, która opracowuje dokumentację.

Przetarg wygrała Pracownica Projektowała Bożeny Nosiła z Zabrza. Gmina za wykonanie dokumentacji modernizacji ratusza zapłaci jej 124 tys. zł.

Dokumentacja modernizacji sarnowskiego ratusza ma być gotowa do lipca i burmistrz Grzegorz Kubik zapewnia, że tak będzie.

Jak informuje, projektant przedłożył dokument do akceptacji samorząd, choć w międzyczasie wstąpił również o pozwolenie konserwatorskie na przeprowadzenie różnych prac.

- Przedstawiono nam, między innymi, propozycję dotyczącą ewentualnego oświetlenia tego budynku. Czekamy na dalsze uzgodnienia z konserwatorem - przekazuje burmistrz Grzegorz Kubik.

Dopiero później, władze gminy będą mogły rozważać, gdzie można pozyskać środki na realizację tej inwestycji.

Co czeka ratusz w Sarnowie?

Przygotowywana dokumentacja dotyczy zarówno modernizacji wnętrz, jak i wieży oraz samego wyglądu budynku sarnowskiego ratusza.  Jeśli chodzi o wieżę, to planowana jest wymiana stolarki okiennej, skucie i położenie nowych tynków wewnątrz, montaż nowej instalacji elektrycznej, odnowienie drewnianych podestów, zainstalowanie bezpiecznej drabiny, a także odnowienie detali, oczyszczenie cegły wraz z uzupełnieniem ubytków w fugach.

Prace wewnątrz sarnowskiego budynku mają objąć wymianę instalacji grzewczej, wodno-kanalizacyjnej, elektrycznej, a także oświetlenia. Dokumentacja przewiduje również dokonanie oceny stanu technicznego tynków oraz zaplanowanie prac z ewentualnym ich skuciem i wykonaniem nowych oraz odmalowaniem pomieszczeń. Zmodernizowane zostaną też posadzki i odnowione okna. Pomieszczenia po magazynie opału miałyby zostać zamienione na kuchnię i - jeśli to będzie możliwe - na cele użytkowe zagospodarowanoby również poddasze. 

Remont czeka także elewację. Odnowione mają też być detale architektoniczne, wymienione  orynnowanie i pokrycie dachowe. Zależnie od stanu technicznego, prace mogą objąć też instalację odgromową, kominy i fundamenty oraz renowację drzwi wejściowych. 

Rozwiązania projektowe mają uwzględniać potrzeby osób z niepełnosprawnościami.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy