Reklama

Dostali prawie 2 mln zł na Klub Dziecięcy w Bojanowie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Labo Design/udostępnione przez Gminę Bojanowo

Dostali prawie 2 mln zł na Klub Dziecięcy w Bojanowie - Zdjęcie główne

foto Labo Design/udostępnione przez Gminę Bojanowo

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W ogłoszonych wynikach naboru programu „Maluch+” gmina Bojanowo znalazła się na liście pozytywnie rozpatrzonych wniosków. Otrzyma dofinansowanie na utworzenie miejsca opieki dla najmłodszych mieszkańców.

Reklama

W połowie lutego 2023 roku gmina Bojanowo złożyła wniosek do programu MALUCH+. Starała się w nim o 1,8 mln zł na utworzenie i bieżące funkcjonowanie klubu malucha, który ma powstać w tym samym budynku co przedszkole oraz klub seniora.
 
Wyniki naboru ogłoszono 27 kwietnia i okazało się, że starania samorządu zostały docenione. Gmina znalazła się na liście wniosków pozytywnie rozpatrzonych z kwotą prawie 1 miliona złotych na utworzenie miejsca opieki nad dziećmi w wieku do lat 3. Dodatkowo otrzyma jeszcze ponad 720 tysięcy złotych na bieżące funkcjonowanie placówki przez 3 lata.
 
- Pozwoli to na realne wsparcie finansowe i znaczne odciążenie domowych budżetów rodziców, którzy zdecydują się na posłanie swoich pociech do nowo powstałej placówki. Cieszymy się, że po dofinansowaniu w wysokości prawie 6,5 mln zł z Rządowego Funduszu Polski Ład na przebudowę obiektu i prawie 170 tysięcy z programu Senior+, zdobyliśmy kolejne pieniądze dla naszej gminy, czyli wszystkich mieszkańców - podkreśla burmistrz Maciej Dubiel.
 
Nowa placówka, a także przedszkole we wrześniu rozpoczną działalność w przebudowywanym obecnie obiekcie przy ul. Drzymały. Jak zapewniają włodarze gminy - inwestycja jest realizowana zgodnie z planem.
 
 
 
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE