Reklama

Dostrzegła otwarty garaż i zapalone światło. Wykazała się właściwą postawą sąsiedzką

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: D. Bela (archiwum)

Dostrzegła otwarty garaż i zapalone światło. Wykazała się właściwą postawą sąsiedzką - Zdjęcie główne

foto D. Bela (archiwum)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rawiczankę mocno zastanowiło to, że w porze nocnej - przez kilka godzin - otwarty był sąsiedni garaż i paliło się w nim światło. Kobieta zareagowała prawidłowo, powiadomiła policję.

W miniony weekend (11-12.03.2023) funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie od rawiczanki.

- Wiedziała, kto zamieszkuje sąsiedni dom i wiedziała również, że to nie było typowe zachowanie sąsiada. Początkowo uznała, że sama zainterweniuje ale jednak zdecydowała, że będzie lepiej jak zrobią to odpowiednie służby - relacjonuje asp. sztab. Beata Jarczewska, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu.

Na miejsce został skierowany patrol. Zgłoszenie potwierdziło się. Garaż był otwarty. Policjanci weszli do wskazanego domu.

- Tam okazało się, że właściciel, kiedy wrócił do miejsca zamieszkania, podłączył pod zasilanie samochód, a później - po ciężkim dniu pracy - zasnął, zapominając zamknąć bramę garażową i zgasić światło - dodaje policjantka. - Ta interwencja miała swój szczęśliwy finał głównie dzięki właściwej postawie sąsiedzkiej. Troska i obawa o drugiego człowieka to bardzo dobre cechy, życzymy każdemu, aby w swoim sąsiedztwie miał takie osoby - podsumowuje Beata Jarczewska. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE