Reklama

Dramat zwierząt gospodarskich w Sarnówce

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock

Dramat zwierząt gospodarskich w Sarnówce - Zdjęcie główne

foto Adobe Stock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na jednej z posesji w Sarnówce wczoraj (4 stycznia) oraz dzisiaj (5 stycznia) pojawili się inspektorzy Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w asyście policji, aby odebrać właścicielom zaniedbane zwierzęta.

Jak przekazała asp. sztab. Beata Jarczewska z Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu policjanci zostali poproszeni o asystę podczas odbierania zaniedbanych zwierząt, której dokonywali inspektorzy PIW w Rawiczu. 

Akcja została wstępnie podzielona na dwa dni: 4 oraz 5 stycznia 2023r., chociaż już wiadomo, że odbędzie się jeszcze jedna wizyta w tym gospodarstwie. 

- Wczoraj były odbierane zwierzęta, które już padły. Dzisiaj poproszono nas o kolejną asystę, podczas której zabierano żywe zwierzęta w stanie zaniedbanym - relacjonowała policjantka.

Poinformowała, że podczas drugiej wizyty odebrano 16 sztuk zwierząt, a 4 pozostawiono na miejscu, ponieważ nie były w stanie samodzielnie przejść do transportu. Według relacji policjantki, podjęto decyzję o "podleczeniu" i pozostawieniu ich na kolejny dzień. Najprawdopodobniej jutro (6 stycznia) zapadnie decyzja czy będą przewiezione w bezpieczne miejsce, czy na ubój.

Beata Jarczewska przekazała, że rawicka policja czeka na oficjalne zawiadomienie z gminy Rawicz oraz od Powiatowego Inspektoratu Weterynaryjnego. 


Do tematu wrócimy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE