Reklama

Drewniane budki zniknęły z rawickiego rynku

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Drewniane budki zniknęły z rawickiego rynku - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jeszcze do niedawna w drewnianych straganach na rawickim rynku można było kupić, m.in. warzywa. Wszystkie jednak zostały zdemontowane. Kiedy powrócą?

Od kwietnia 2021 roku na płycie rawickiego rynku można prowadzić działalność handlową. Na początek postawiono cztery kramy - drewniane domki znane rawiczanom z jarmarków.
Jak informował wówczas burmistrz Grzegorz Kubik każdy z tych obiektów ma powierzchnię 6 m2. Wyznaczono dwie stawki opłaty za czynsz. 

Pierwszy stragan zaczął działalność 1 kwietnia 2021 roku. W punkcie ruszyła sprzedaż świeżych warzyw i owoców z gospodarstwa rolnego z okolic Pobiela. Z biegiem czasu także na sprzedaż świeżych warzyw i owóców przeznaczono kolejne punkty. W okresie letnim dostawiono 4 drewniane domki.
 
Docelowo, na płycie rynku zarówno w 2021, jak i 2022 stało osiem kramów.
 
- To liczba maksymalna, bo na taką mamy zgodę konserwatora zabytków. Zgodnie z wytycznymi sanepidu sprzedawane w nich mogą być różne produkty sezonowe, głównie warzywa i owoce - wyjaśniał Maciej Szymkowiak, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rawiczu.
Jeszcze w grudniu minionego roku drewniane budki stały na płycie rynku. Po świętach jednak zniknęły. Dlaczego?
 
- Podobnie jak w poprzednim sezonie, zostały one rozebrane na kilka miesięcy, bo obecnie nie było na nie zapotrzebowania. Powrócą, tak jak i handel, na wiosnę - zapowiada Maciej Szymkowiak.
 
 
 
 
 
 
 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE