Reklama

Powiat przyznał, że droga wymaga naprawy. Obiecano remont w ciągu... 9 lat

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: archiwum H.Dmyterko

Powiat przyznał, że droga wymaga naprawy. Obiecano remont w ciągu... 9 lat - Zdjęcie główne

Droga Szkaradowo-Jeziora | foto archiwum H.Dmyterko

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Radni powiatowi uznali petycję w sprawie modernizacji drogi powiatowej - na odcinku ze Szkaradowa, przez Jeziora, do granicy z powiatem milickim za słuszną. Jednak ze względu na ograniczone możliwości finansowe samorządu realizację zadania zaplanowano w ciągu najbliższych... 9 lat.

Reklama

Przypomnijmy, mieszkańcy kilku wiosek, m.in. Jezior i Janowa walczą o przeprowadzenie gruntownego remontu drogi powiatowej - na odcinku ze Szkaradowa do granicy z powiatem milickim oraz budowę ścieżki rowerowej ze Szkaradowa do Jezior.

Jest ona ważna ponieważ łączy Jeziora, Janowo i Stasin ze Szkaradowem, gdzie znajdują się tak ważne dla życia codziennego ośrodki, jak: sklepy, szkoła, placówka pocztowa, kościół oraz cmentarz.

Jak twierdzą inicjatorzy akcji, droga nie jest obecnie wystarczająco bezpieczna.

Według nich, brakuje oznakowania poziomego, stan nawierzchni jest zły, a pobocza są oberwane i niewykoszone.

- Mam nadzieję, że nasze działania przyspieszą prace związane z remontem drogi i budową ścieżki rowerowej. Żywię nadzieję, że nasza prośba nie pozostanie bez odpowiedzi włodarzy powiatu oraz że nie dojdzie do jakiejś tragedii na tym odcinku drogi - podkreśla Mateusz Janicki, inicjator akcji zbierania podpisów.

Jak dodaje Mateusz Janicki, by być w kontakcie z mieszkańcami i użytkownikami tej drogi, stworzył specjalny profil w mediach społecznościowych, na którym informuje o wszelkich sprawach związanych z tą drogą.

- Tam proszę o sygnalizowanie i przesyłanie zdjęć każdej uszkodzonej opony, samochodu w rowie czy na poboczu wzdłuż naszej nieszczęsnej drogi - podkreśla radny. Dodaje, że zdjęć z tygodnia na tydzień przybywa.

Petycja z prawie 600 podpisami mieszkańców Jezior, Janowa, Stasina i Szkaradowa trafiła na biuro starosty 7 grudnia.

Petycja złożona przez Mateusza Janickiego została skierowana do powiatowej Komisji Skarg, Wniosków i Petycji.

Jak informuje jej przewodniczący Krzysztof Kołeczko, 14 stycznia na jej posiedzeniu członkowie komisji wysłuchali informacji dotyczącej stanu nawierzchni tejże drogi oraz budowy ścieżki.

Głos w tej sprawie zajęli: wicestarosta Jakub Moryson oraz kierownik działu Powiatowego Zarządu Dróg w Rawiczu Andrzej Łaszewski.

- W świetle złożonych wyjaśnień, komisja uznała, że postulaty zawarte w petycji są słuszne i proponuje, aby w obecnej kadencji w budżecie powiatu zabezpieczone zostały środki finansowe na wykonanie dokumentacji projektowej. Komisja proponuje również, aby przedmiotową inwestycję w przypadku otrzymania dofinansowania powiat realizował we współpracy z Gminą Jutrosin - podkreśla Krzysztof Kołeczko.

Ostatecznie Zarząd Powiatu Rawickiego ujął inwestycję w Strategii Rozwoju Powiatu Rawickiego.

- Jednakże z uwagi na ograniczone możliwości finansowe, liczne potrzeby w zakresie dróg powiatowych oraz sposób dofinansowania inwestycji realizację zadania zaplanowano do 2030 roku - dodaje Kołeczko.

28 stycznia radni powiatowi petycję uznali za zasadną.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy