Reklama

Dyrektor dementuje pogłoski o likwidacji OPS

Opublikowano:
Autor:

Dyrektor dementuje pogłoski o likwidacji OPS - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Władysława Czajkowska, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej dementuje pojawiające się ostatnio pogłoski o rzekomej likwidacji placówki.

- Nie zamierzamy niczego likwidować - zastrzega Władysława Czajkowska, dyrektor rawickiego M-G OPS-u. Dodaje jednak, że zmiany mają nastąpić.
 

Jak wyjaśnia, gmina Rawicz złożyła wniosek o dofinansowanie w ramach konkursu ogłoszonego przez Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, w ramach II Osi Priorytetowej POWER „Wsparcie tworzenia centrów usług społecznych i rozwój dostarczanych przez nie usług”.

Obecnie prowadzone są negocjacje projektu, w ramach którego zakłada się przekształcenie MG OPS w Centrum Usług Społecznych.

- Będzie ono świadczyło usługi społeczne dotychczas realizowane przez MG OPS oraz  usługi społeczne skierowane dla ogółu mieszkańców gminy z zakresu, m.in.: wsparcia rodziny, osób z niepełnosprawnościami, osób starszych, czy pobudzania aktywności obywatelskiej - wylicza dyrektor. - Centrum Usług Społecznych będzie realizowało usługi społeczne odpowiadające na potrzeby mieszkańców w trybie powszechnej dostępności.

Zapewnia, że przekształcenie MG OPS w CUS umożliwi zwiększenie dostępu do przystępnych cenowo, trwałych oraz wysokiej jakości usług, w tym opieki zdrowotnej i usług socjalnych i umożliwi podniesienie kwalifikacji i rozwój zawodowy pracowników placówki.

Szersze usługi mają być dostępne od kwietnia.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE