Reklama

Dziś uroczystość Wszystkich Świętych. Inna niż dotychczas

Opublikowano: ndz, 1 lis 2020 08:30
Autor:

Dziś uroczystość Wszystkich Świętych. Inna niż dotychczas - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Dziś Uroczystość Wszystkich Świętych. To święto ku czci wszystkich chrześcijan, którzy osiągnęli stan zbawienia i przebywają w niebie. W tym roku uroczystość będzie wyglądała inaczej niż zwykle.

Księża z powiatu rawickiego zachęcają wiernych do uczestnictwa w niedzielnej mszy świętej, jeżeli nie osobiście, to za pośrednictwem transmisji radiowej, telewizyjnej czy internetowej. Zgodnie z obostrzeniami sanitarnymi - w świątyniach może przebywać 1 osoba na 7 metrów kwadratowych. 

W tym roku nie odbędą się msze święte na terenie nekropolii ani procesje. W miniony piątek premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że pomiędzy 31 października a 2 listopada cmentarze zostaną zamknięte. Uznaliśmy, że tradycja jest mniej ważna niż życie - powiedział szef rządu. Nekropolie będą ponownie otwarte od 3 listopada.

Jak przypominają księża, wierni mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, którymi są: nawiedzenie cmentarza, dowolna modlitwa za zmarłych i bycie w stanie łaski uświęcającej. Decyzją papieża Franciszka, czas uzyskania tego odpustu został rozszerzony na cały listopad. Odpust ten mogą zyskać również osoby, które z przyczyn obiektywnych nie mogą nawiedzić nekropolii. W takim przypadku wystarczy modlitwa za zmarłych i bycie w stanie łaski uświęcającej.

Msze św. w większości parafii na terenie powiatu odbędą się według porządku niedzielnego. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE