Reklama

Dzwonisz pod 998? Niebawem nie połączysz się ze strażakami, a z Centrum Powiadamiania Ratunkowego

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: KW PSP w Łodzi

Dzwonisz pod 998? Niebawem nie połączysz się ze strażakami, a z Centrum Powiadamiania Ratunkowego - Zdjęcie główne

foto KW PSP w Łodzi

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rozpoczął się proces przełączania numeru alarmowego 998 z wielkopolskich komend do Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Poznaniu. Zmiany obejmą także rawicką jednostkę.

Reklama

14 października na terenie Wielkopolski rozpoczął się proces przełączania numeru alarmowego 998 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Poznaniu (CPR). Jak podkreślają strażacy, numer alarmowy 998 będzie nadal działał, zmieni się jedynie miejsce odbioru zgłoszenia.

Oznacza to, że dzwoniąc na numer alarmowy 998, zostaniemy połączeni z operatorem numerów alarmowych w CPR, który przyjmie zgłoszenie i przekaże je do właściwej jednostki organizacyjnej Państwowej Straży Pożarnej - czytamy w komunikacie Komendy Wojewódzkiej PSP.

Cała operacja będzie identyczna, jak ta przeprowadzana w latach 2017-2018, gdy przełączano policyjny numer alarmowy 997 do CPR.

Znany jest już także termin zmian w Rawiczu. Numer 998 zostanie przełączony 22 października o godz. 12.00. Wtedy zgłoszenia nie przyjmie już rawicki dyżurny straży pożarnej. 

Więcej na ten temat na portalu zwielkopolski24.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE