Trasa na odcinku 850 metrów została utwardzona tłuczniem, natomiast 300-metrowy fragment ma nawierzchnię betonową.
To pierwsza w gminie droga betonowa - podkreśla Marek Glura, wiceburmistrz Jutrosina i dodaje, że jest to technologia podobna do tej, w jakiej budowane są autostrady w Niemczech.
Wiceburmistrz podkreśla, że powstały fragment jest odcinkiem eksperymentalnym. Marek Glura twierdzi, że jest to metoda dożo tańsza niż asfalt oraz płyty betonowe, a wytrzymałością zbliżona do drogi asfaltowej.
Komentarze (0)