Reklama

Farmy wiatrowe w Miejskiej Górce jednak powstaną?

Opublikowano:
Autor:

Farmy wiatrowe w Miejskiej Górce jednak powstaną? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Jak dowiedzieliśmy się od burmistrza Miejskiej Górki, firma Finadvice przedłuża umowy z rolnikami, od których chce dzierżawić grunty na siłownie wiatrowe. Trwa też procedura zmiany 56 pozwoleń na budowę. Kiedy farmy powstaną i czy inwestorem będzie Finadvice?

Kilka lat temu firma Finadvice Polska planowała na terenie gminy Miejska Górka postawić 90 siłowni wiatrowych. Po znalezieniu odpowiednich terenów, uzyskaniu decyzji i pozwoleń, przez jakiś czas niewiele się działo - między innymi przez zmiany przepisów, ale ostatnio sprawa nabrała tempa. W minionym tygodniu przedstawiciele firmy Finadvice spotkali się z rolnikami, od których dzierżawią tereny pod budowę siłowni .

- Minęło już osiem lat od ich podpisania i przyszedł czas na ich odnowienie. Teraz umowy zawarto na 30 lat - informuje burmistrz Miejskiej Górki Karol Skrzypczak. Dopowiada również, że w urzędzie wojewódzkim toczy się postępowanie dotyczące zmiany 56 pozwoleń na budowę, które firma posiada.

- Starają się o obniżenie wysokości wiatraków o 20 metrów, czyli do 180 metrów i obniżenie ich mocy z 3 do 2,2 megawata. Wtedy będą one bardziej ekonomiczne i mniej akustyczne - wyjaśnia włodarz gminy. Zdradza, że wszystko wskazuje na to, że farmy na terenie gminy wreszcie powstaną.

Planowano postawienie siedmiu farm, ile z nich rzeczywiście zacznie działać, póki co - nie wiadomo. Z Finandvice nie udało nam się skontaktować. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE