Reklama

Flota została wzbogacona. Strażacy zawodowi z autem rozpoznawczo-ratowniczym

Opublikowano: 7 kwietnia 2021 12:00
Autor: Dawid Bela

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Takiego pojazdu w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Rawiczu jeszcze nie było. Od końca lutego flota została wzbogacona o Mitsubishi L200.

Reklama

Dotychczas, auto japońskiego producenta, było użytkowane przez strażaków w Pile. Pod koniec lutego trafiło do rawickiej jednostki. Decyzję o przekazaniu pojazdu podjął st. bryg. Dariusz Matczak, wielkopolski komendant wojewódzki PSP w Poznaniu.

Mitsubishi L200 to samochód specjalny rozpoznawczo-ratowniczy. 

Jest on przeznaczony do szybkiego dotarcia ratowników na miejsce akcji w celu przeprowadzenia rozpoznania oraz sprawnego przekazywania informacji o sytuacji. Może być też wykorzystany jako ruchome stanowisko dowodzenia. Ponadto pozwala na sprawne przemieszczanie się po obszarze objętym działniami ratowniczymi - zarówno po drogach posiadających nawierzchnię twardą, jak i poza takimi drogami. Może być wykorzystany także do dostarczenia dodatkowego wyposażenia ratowniczego umieszczonego w przedziale bagażowo-sprzętowym oraz holowania przyczepy - informuje mł. bryg. Krzysztof Skrzypczak, zastępca komendanta powiatowego PSP w Rawiczu.

Dopowiada, że otrzymany lekki samochód rozpoznawczo-ratowniczy będzie wykorzystywany na terenie wszystkich gmin powiatu rawickiego.

Wpłynie na poprawę poziomu bezpieczeństwa mieszkańców oraz usprawni prowadzenie działań ratowniczych związanych z pożarami i innymi miejscowymi zagrożeniami - podkreśla wicekomendant. 

Czytaj także: Oni potrzebują Twojej pomocy. Sprawdź, komu możesz przekazać 1% podatku

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE