Reklama

Gmina Jutrosin chce zrealizować inwestycje, ale potrzebny będzie kredyt

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Gmina Jutrosin chce zrealizować inwestycje, ale potrzebny będzie kredyt - Zdjęcie główne

Droga Janowo - Jeziora, która ma być remontowana | foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Otwarto oferty złożone w przetargu na modernizację ponad 9 km dróg w gminie Jutrosin. Najniższa oferta znacznie przekracza zaplanowaną kwotę. Marek Glura, wiceburmistrz Jutrosina mówi, że potrzebny będzie kredyt.

Gmina Jutrosin zaplanowała wydać na modernizacje i budowę dróg 6 mln 640 tys. zł, z czego 6 mln 146 tys. 500 zł ma pochodzić z pierwszej puli rządowego programu Polski Ład. W ramach tej inwestycji zaplanowano prace drogowe na łącznym odcinku ponad 9 km. Wśród zaplanowanych do przebudowy traktów znalazły się: w Jutrosinie -  ul. Sportowa i ul. Wodna, droga w Nowym Sielcu, dwa odcinki w Śląskowie, trzy odcinki w Szkaradowie, droga Piskornia - Pawłowo, Szkaradowo - Ostoje, droga w Ostojach,  Janowo - Jeziora oraz Nad Stawem.

W przetargu oferty złożyły dwie firmy. Jedna na niemal 8 mln 900 tys. zł, a druga na ponad 9 mln 600 tys. zł. Korzystniejszą złożyła firma STRABAG Sp. z o.o. z Pruszkowa. To oznacza, że najniższa zaproponowana oferta jest o ponad 2 mln 250 tys. wyższa od zaplanowanego budżetu.

W związku z tą sytuacją wiceburmistrz Jutrosina, Marek Glura, przekazał, że urząd wystąpi do rady gminy z wnioskiem o zwiększenie puli pieniędzy na ten cel, zabezpieczając różnicę kredytem. Wskazał, że planuje zrobić to na najbliższej sesji rady. Dodał, że chciałby zrealizować to zadanie, aby ponad 6 mln dofinansowania nie przepadło.

Mamy świadomość, że ceny wykonawstwa drogowego w ostatnim czasie  zdecydowanie wzrosły i z tego też bierze się różnica - podsumował wiceburmistrz.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy