Reklama

Gmina Miejska Górka szuka firmy, która wybuduje przedszkole

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: gmina Miejska Górka

Gmina Miejska Górka szuka firmy, która wybuduje przedszkole - Zdjęcie główne

foto gmina Miejska Górka

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od wielu miesięcy gmina Miejska Górka przymierza się do budowy nowego przedszkola, które ma powstać przy ul. Marii Konopnickiej. Samorząd zarezerwował fundusze na ten cel, ale czy planowana kwota będzie wystarczająca, okaże się po otwarciu ofert potencjalnych wykonawców inwestycji.

Obecnie przedszkole w Miejskiej Górce większość swoich oddziałów ma w ciasnym budynku przy ul. Paderewskiego, które położone jest przy bardzo ruchliwej ulicy. Już jakiś czas temu gmina nabyła grunt pod budowę nowej siedziby - znajdujący się w sąsiedztwie szkoły podstawowej, a w budżece ma zaplanowane pieniądze na realizację inwestycji. 4 mln zł pozyskano z rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych, a 9 mln zł z programu Polski Ład. 

Przetarg ogłoszono kilka dni temu. Zainteresowane firmy mogą składać swoje oferty do 24 marca. Szczegółowe informacje na ten temat są dostępne w urzędzie oraz na stronie internetowej gminy. 

 - Mamy 13 mln zł, ale jesteśmy pełni obaw, że oferty mogą być wysokie i staniemy przed dylematem, czy realizować zadanie i zaciągać kolejne zobowiązanie, czy poczekać jeszcze kilka miesięcy - komentuje Karol Skrzypczak, burmistrz Miejskiej Górki. - Mam nadzieję, że propozycje będą jednak dla nas korzystne - dodaje. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE