Reklama

Tak będzie wyglądać planowane przedszkole w Miejskiej Górce

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina od kilku lat przygotowuje się do budowy nowego przedszkola. Na koncie ma już 4 mln zł, a o kolejne 10 mln zł samorząd stara się w drugim rozdaniu Polskiego Ładu. Jest już gotowa wizualizacja obiektu. Zobacz, jak obiekt ma wyglądać.

Reklama

Obecna siedziba przedszkola jest ciasna i położona przy ruchliwej ulic

Obecnie przedszkole większość swoich oddziałów ma w ciasnym budynku przy ul. Paderewskiego, które położone jest przy bardzo ruchliwej ulicy. Już jakiś czas temu gmina nabyła grunt pod budowę nowej siedziby - znajdujący się w sąsiedztwie szkoły podstawowej, a w minionym roku rozpoczęto starania o niezbędne środki. 

4 mln zł już na koncie, gmina wnioskuje o kolejne 10 mln zł

Na  budowę przedszkola gminie udało się już uzyskać 4 mln zł Funduszu Inicjatyw Lokalnych, a o kolejne 10 mln zł złożono wniosek w drugim naborze „Polskiego Ładu”.  Na ten ruch miał wpływ wynik przetargu na dostosowanie obiektu na potrzeby m.in. przedszkola w Bojanowie.

Cena, jaką firmy zaproponowały tylko za przebudowę jest ogromna, dlatego spodziewamy się, że budowa zupełnie nowego obiektu też tania nie będzie - wyjaśniał Piotr Poprawa, naczelnik wydziału inwestycyjnego w miejskogóreckim urzędzie. Liczy na to, że gmina jednak będzie dysponowała odpowiednimi środkami i jeszcze w tym roku uda się ogłosić przetarg.

Osiem oddziałów przedszkolnych i żłobek

Przedszkole, które zostanie zbudowane na działce sąsiadującej ze szkołą podstawową, a naprzeciwko Zespołu Szkół im. Stanisława Mikołajczyka i hali widowiskowo-sportowej ma mieć dwie kondygnacje. Pomieści dwa oddziały żłobka i osiem  przedszkolnych.
Na parterze znajdzie się żłobek z całym niezbędnym zapleczem oraz dwie sale przedszkolne, a także kuchnia, która będzie obsługiwała nasze placówki oświatowe - opisuje naczelnik Poprawa.

W placówce zmieszczą się biura Centrum Usług Wspólnych

Na piętrze budynku znajdą się pozostałe sale przedszkolne, a w części nad kuchnią - biura Centrum Usług Wspólnych.
Obecnie komórka zajmująca się obsługą administracyjną i finansową oświaty pracuje w pomieszczenia, które samorząd wynajmuje.

- W przedszkolu znajdzie się także sala na różnego rodzaju wydarzenia, spotkania z rodzicami, czy zajęcia ruchowe - dopowiada Piotr Poprawa. Zaznacza, że żłobek i przedszkole będą miały osobne wejścia.

Wizualizacja gotowa, ale wciąż nanoszone są niewielkie zmiany

Jest już gotowa wizualizacja planowanej inwestycji. Jednak Piotr Poprawa zaznacza, że jest to wciąż dokument roboczy, bo zostaną w nim naniesione niewielkie zmiany - dotyczące między innymi kolorystyki.
 
A wam jak się podoba przedszkole, które ma powstać w Miejskiej Górce?

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy