Reklama

Gmina Pakosław może wystawić na sprzedaż 24 działki

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Gmina Pakosław może wystawić na sprzedaż 24 działki - Zdjęcie główne

Wójt Pakosławia Piotr Skrzypek

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Radni jednogłośnie zgodzili się, by gmina wystawiła na sprzedaż 24 działki w Pakosławiu. Większość z nich może być przeznaczona pod budownictwo jednorodzinne.

Działki wydzielono na tzw. osiedlu pod lasem w Pakosławiu.

Teren ten został przeznaczony pod budownictwo mieszkaniowe jeszcze w poprzedniej kadencji. Taki był zamysł poprzedniej rady gminy i ówczesnego wójta, by w tym miejscu zlokalizować budownictwo mieszkaniowe. My ten proces kontynuowaliśmy. Doprowadziliśmy do podziału terenu, który był wcześniej użytkiem rolnym - wyjaśnia Piotr Skrzypek, wójt Pakosławia. 

Na sprzedaż działek radni zgodzili się podczas sesji 24 marca 2022 r.. Nieruchomości mają powierzchnię od 700 do ponad 1.400 metrów kwadratowych.

Nie oznacza to jednak automatycznie, że wszystkie te działki wystawimy na sprzedaż. Zobaczymy, jakie będą potrzeby, jak się będzie układała sytuacja na rynku. Na pewno jednak, będziemy chcieli je zbyć po dobrej cenie - podkreśla Piotr Skrzypek.

Włodarz przypomina, że w zeszłym roku, po podziale czterech działek - w tej samej okolicy - trzy z nich trafiły na sprzedaż. Cena za metr kwadratowy osiągnęła niemal 100 złotych brutto. 

Na razie, terminu przetargu nie ogłoszono.

Będzie to na pewno przetarg otwarty i nieograniczony. Każdy będzie mógł wystartować - dopowiada Piotr Skrzypek. - Gmina czyni starania w kierunku uzbrojenia terenu. W bieżącym naborze Funduszu Inwestycji Strategicznych - Polski Ład, jeden z pięciu wniosków dotyczy budowy sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej do między innymi przedmiotowych działek.

Ewentualny dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na kolejne inwestycje.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy