Reklama

Gmina potrzebuje nowego skarbnika

Opublikowano: śr, 29 kwi 2020 17:13
Autor:

Gmina potrzebuje nowego skarbnika - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Bogumiła Domaniecka, która od 1 grudnia jest skarbnikiem gminy Rawicz, po niecałym pół roku rezygnuje z pełnionej funkcji.

Bogumiła Domaniecka na stanowisku skarbnika zastąpiła Arletę Przydrożną, która w rawickim magistracie pracowała od 29 lat. W grudniu została szefową Centrum Usług Wspólnych, a w efekcie pojawiła się konieczność zatrudnienia nowego skarbnika. Wtedy burmistrz Grzegorz Kubik rekomendował na to stanowisko dotychczasową pracownicę wydziału finansów Bogumiłę Domaniecką, a radni zaakceptowali jego wybór.

Nowa skarbniczka miała wątpliwości przyjmując nowe obowiązki i pierwsze sześć miesięcy miało być „okresem próbnym”. Bugumiła Domaniecka zdecydowała jednak, że nie chce dłużej pełnić tej funkcji. 

- Zakładałem, że uda się pani Bogumile oswoić ze stresującą atmosferą sesji, czy licznymi atakami poszczególnych radnych, którzy niekiedy chcąc „uderzyć” we mnie, sugerują skarbnikowi jakieś niejasne motywy działań. Każdy jednak ma określoną odporność na tego typu sytuacje - mówi burmistrz i zapewnia, że Bogumiła Domaniecka zadeklarowała chęć pozostania w urzędzie. 

Nabór na stanowisko naczelnika wydziału finansowo-budżetowego zostanie ogłoszony 30 kwietnia. Burmistrz zamierza powierzyć nowemu naczelnikowi obowiązki skarbnika gminy.

- Będziemy poszukiwać nowej osoby, która zdecyduje się wziąć na siebie odpowiedzialność za budżet gminy i podejmie się pracy na tym ważnym stanowisku - deklaruje Kubik

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE