Reklama

Gmina przygotowuje się do inwestycji w Gościejewicach

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Gmina przygotowuje się do inwestycji w Gościejewicach - Zdjęcie główne

foto archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Bojanowski samorząd ogłosił przetarg na inwestycje, które mają być realizowane w Gościejewicach. Na ten cel otrzymał dofinansowanie z rządowego programu "Polski Ład".

Reklama

W minionym roku gmina Bojanowo otrzymała pieniądze w ramach trzeciej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Przyznano jej blisko 2 mln zl dofinansowania na inwestycje planowane w Gościejewicach. Co zmieni się w wiosce?
 
- W zakresie branży drogowej powstanie wyczekiwane od lat przez mieszkańców połączenie bloków z wsią, czyli nowy ciąg pieszo-rowerowy, wyremontowany będzie także odcinek drogi od skrzyżowania z drogą powiatową Bojanowo-Poniec do bloków oraz zjazd do nich, modernizacji doczeka się także brukowa droga między istniejącym odcinkiem z płyt betonowych a asfaltem, wymieniona zostanie również nawierzchnia chodników we wsi. W świetlicy wiejskiej chcemy rozwiązać zgłaszany wielokrotnie problem z ogrzewaniem – stary piec węglowy zmieniony będzie na gazowy ze zbiornikiem paliwa - wylicza burmistrz Bojanowa - Maciej Dubiel.
 
Dofinansowanie stanowi 98% kosztów inwestycji, reszta pochodzić będzie z budżetu gminy. Wszystkie prace mają być zakończone jesienią przyszłego roku. Obecnie samorząd szuka ich wykonawcy. Ogłoszony został przetarg na zadanie, które nosi nazwę „Rewitalizacja miejscowości popegeerowskiej - Gościejewice”.
 
Zainteresowane firmy mogą składać oferty do 24 kwietnia 2023 roku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE