Reklama

Gmina Rawicz dostanie pieniądze na przebudowę dwóch skrzyżowań?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Gmina Rawicz dostanie pieniądze na przebudowę dwóch skrzyżowań? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, Rawicz prawdopodobnie otrzyma kolejne dofinansowanie. Gmina znalazła się na liście beneficjentów. Jest szansa na 3 mln zł.

Jak przekazuje Centrum Informacyjne Burmistrza Rawicza - gmina znalazła się na liście beneficjentów Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Pierwszym projektem na 2022 rok ze wsparciem była budowa Alei Spacerowej, a obecnie na konto gminy może wpłynąć blisko 3 mln zł na przebudowę dwóch ważnych skrzyżowań w centrum miasta. 
 

Pieniądze na przebudowę dwóch skrzyżowań w centrum Rawicza

Zadanie, które zostało zgłoszone przez gminę Rawicz dotyczy gruntownej przebudowy nawierzchni ulic Targowej i Wały Ks. Józefa Poniatowskiego - wraz z przebudową skrzyżowania z Grunwaldzką i Sienkiewicza, a także modernizacji skrzyżowania Wałów Ks. Józefa Poniatowskiego z ulicą Józefa Scherwentkego. 
 
Planowana jest również przebudowa chodników na ul. Targowej i Wały Ks. Józefa Poniatowskiego. 
 

Burmistrz Rawicza: "Dotacja zakończy proces zmian komunikacyjnym w centrum"

W ciągu ostatnich lat mocno przebudowaliśmy układ komunikacyjny w centrum, co spowodowało upłynnienie ruchu, szczególnie na skrzyżowaniach, które stały się rondami. Było to konieczne w momencie, kiedy ograniczyliśmy główny przejazd samochodów przez rynek. Cały ruch chcemy kierować dookoła plant, ale żeby to było możliwe, trzeba wykonać szereg prac. Otrzymana dotacja pozwoli nam w znacznym stopniu zakończyć proces zmian komunikacyjnych w obszarze centrum - uważa burmistrz Rawicza Grzegorz Kubik. 
Dofinansowanie z rządowego programu wyniesie 80% kosztów, czyli około 2,8 mln zł.  
 
Wniosek gminy nie został pozytywnie rozpatrzony od razu. Zakwalifikowano go do dofinansowania z 2. miejsca listy rezerwowej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy