Reklama

Gmina Rawicz zakończyła współpracę z białoruskim miastem

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Gmina Rawicz zakończyła współpracę z białoruskim miastem - Zdjęcie główne

Relacje z białoruskim miastem Głębokie nawiązano w 2019 roku | foto archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Burmistrz Rawicza Grzegorz Kubik wystosował list do partnerskiego miasta Głębokie na Białorusi, w którym poinformował o zakończeniu współpracy.

 

Burmistrz Rawicza Grzegorz Kubik wystosował list do partnerskiego miasta Głębokie na Białorusi, w którym poinformował o zakończeniu współpracy. Na decyzję rawickiego samorządu ma wpływ sojusz wojenny Białorusi i Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie oraz całkowite uzależnienie od rosyjskiej polityki.  

Gmina Rawicz nie będzie współpracować z pomocnikiem agresora

Jak przekazuje Centrum Informacyjne Burmistrza, w liście do mieszkańców Głębokie Grzegorz Kubik zaznaczył, że „z terenu Białorusi wojska rosyjskie dokonują zbrodniczej napaści na sąsiednią Ukrainę, a władze państwowe zezwalają na przeprowadzanie rosyjskich ataków rakietowych, co stawia Białoruś w roli agresora na równi z Federacją Rosyjską”.

Podkreślił również, że Białoruś zmierza w stronę izolacji międzynarodowej i demonstruje całkowitą zależność od Federacji Rosyjskiej, o czym świadczą ostatnie decyzje dotyczące odrzucenia przez Białoruś statusu państwa wolnego od broni nuklearnej.

Grzegorz Kubik: Polska stara się zapewnić Ukrianie drugi dom

Burmistrz Kubik opisał także obecną sytuację obywateli Ukrainy w związku z prowadzonymi działaniami wojennymi.

„Ostatnie dni przepełnione są łzami tysięcy Ukrainek i Ukraińców, których rodziny zostały rozdzielone z powodu agresywnej i krwawej napaści Federacji Rosyjskiej na niewinny sąsiedni kraj, na Ukrainę. Dziś Polska stara się im zapewnić drugi dom. Tysiące obywateli Ukrainy szuka u nas schronienia, a tysiące pozostało w Ukrainie i przelewa swoją krew za wolność, za miłość do ojczyzny” – napisał Grzegorz Kubik.

Czy powrót do partnerstwa będzie możliwy?

Burmistrz Rawicza swój list zakończył z nadzieją na współpracę w przyszłości.  

„Partnerstwo rodzi się ze spoglądania w tym samym kierunku. Agresja i wojna to zupełne odrzucenie praw i wartości współczesnego świata. Wierzymy, że w przyszłości spotkamy się jeszcze na drodze dobra” – napisał. 

Jak wyglądały początki współpracy Rawicza z białoruskim miastem?

W 2019 roku delegacja z rawickiego magistratu pojechała do białoruskiego miasta Głębokie, by rozmawiać o współpracy gospodarczej i kulturalnej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy