Reklama

Ile węgla kupili od gminy rawiczanie?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Ile węgla kupili od gminy rawiczanie? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Rawicz, podobnie jak inne miejscowe samorządy, pod koniec minionego roku przystąpiła do programu polegającego na preferencyjnym zakupie przez samorząd paliwa stałego dla gospodarstw domowych. Ilu mieszkańców zdecydowało się nabyć od niej opał?

Do tej pory - jak przekazuje Centrum Informacyjne Burmistrza - Rawicz sprzedał 1.500 ton węgla. Opał zakupiony w PGE Paliwa Sp. z o.o., cały czas można nabyć w cenie 1.900 zł brutto za tonę dla mieszkańców.

- Na podstawie złożonych wniosków przez mieszkańców oczekiwaliśmy nieco większego zainteresowania. Szacowaliśmy sprzedaż około 3.000 ton, a obecnie jesteśmy na poziomie 1.500 ton. Początkowo zainteresowanie było faktycznie spore, ale od stycznia zaczęło spadać. Osoby, które są zainteresowane zakupem, mogą zgłaszać się do gminy. Prawdopodobnie nie będziemy zamawiać już więcej dostaw - mówi Grzegorz Kubik, burmistrz Rawicza.

Jak informował burmistrz na początku roku, dokładnie nie wiadomo, z jakiej kopalni węgiel pochodzi, ale najprawodpodobniej z Azji.

Wnioski na zakup węgla po preferencyjnej cenie można złożyć internetowo lub w Urzędzie Miejskim Gminy Rawicz przy ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 21 od poniedziałku do piątku w godzinach obsługi interesantów w Biurze Obsługi Klienta.

Gmina sprzedaje węgiel za pośrednictwem firm, z którymi podpisała umowy. Są to:

    • Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowo-Produkcyjne Rolzbóż z Sierakowa
    • PPHU Mirosław Matuszewski z Dębna Polskiego
    • Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Twardy z Sierakowa
    • PIO-BRUK Piotr Zmuda z Zawad
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE